آزادی مدیر بیمارستان الشفاء در غزه در میان واکنش مقامات اشغالگر

آزادی مدیر بیمارستان الشفاء در غزه در میان واکنش مقامات اشغالگر

خبرنگار المیادین در نوار غزه گزارش کرد ارتش اشغالگر 54 اسیر از ساکنان غزه از جمله مدیر بیمارستان الشفا را آزاد کرد.

به گزارش فطر نیوز، ارتش رژیم صهیونیستی «محمد ابوسلمیه» مدیر بیمارستان الشفا را پس از هفت ماه به همراه تعدادی از اعضای کادر پزشکی بیمارستان‌های غزه آزاد کرد.

منابع گزارش کردند این اسیران صبح امروز دوشنبه به شرق شهر خان‌یونس در جنوب غزه رسیدند.

ابوسلمیه پس از آزادی راجع به شرایط بازداشت خود، زندان‌ها و بازداشتگاه‌های صهیونیستی به خبرنگاران گفت اسیران در وضعیت بسیار بدی هستند که ملت فلسطین از سال ۱۹۴۸ تاکنون مشابهش را ندیده‌اند. اسیران فلسطینی اعم از اسرای قدیم و جدید، تحت انواع شکنجه‌ها و دشواری در دسترسی به آب و غذا قرار دارند و مقاومت باید قاطعانه برای آزادی این اسیران اقدام کند.

وی با بیان اینکه در معرض شکنجه شدید قرار گرفتیم و اشغالگران به سلول‌ها یورش برده و تقریبا روزانه زندانیان را شکنجه می‌دهند، افزود: اشغالگر با وجود اینکه سه مرتبه مرا محاکمه کرد اما تفهیم اتهام نکرد.

ارتش رژیم صهیونیستی مدیر بیمارستان الشفا را به همراه یک پزشک جراح دیگر در جریان عملیات تخلیه به زور اسلحه ۲۳ نوامبر ۲۰۲۳ هنگامی که تلاش داشتند به همراه بیماران و زخمی‌ها به جنوب غزه منتقل شوند، بازداشت کرده بود.

منابع داخل بازداشتگاه گزارش کردند که ابوسلمیه به دلیل اینکه حاضر نشد در مقابل دوربین مقاومت فلسطین را به تبدیل بیمارستان الشفا به پادگان نظامی و اتاق‌های عملیات جنگی متهم کند، تحت شکنجه شدید و رفتار تحقیرآمیز قرار گرفته بود.

«ادهم ابوسلمیه» پسرعموی مدیر بیمارستان الشفا قبلا در توییتی نوشته بود اطلاعات رسیده حاکی از آن است که این پزشک حق خوابیدن ندارد، تمام روز شکنجه می‌شود و حالش به سرعت در حال بدتر شدن است.

ابوسلمیه پزشک برجسته اطفال است که در سال ۲۰۰۷ مدیر پزشکی بیمارستان النصر شد، سپس در سال ۲۰۱۵ مدیریت بیمارستان الرنتیسی را بر عهده گرفت و پس از آن در سال ۲۰۱۹ مدیر بیمارستان الشفا شد.

«خالد محاجنه»، وکیل دادگستری که حدود دو هفته پیش توانسته بود با یکی از بازداشت شدگان در زندان «سدی تیمان» ملاقات کند، گفت: «اداره زندان، زندانیان را ۲۴ ساعته در غل و زنجیر و با چشم‌بند نگه می‌دارد و کسانی هم هستند که دست و پایشان قطع شده است و گلوله‌ها بدون بیهوشی از اندام آنها خارج شده است‌.

اشغالگران تا به امروز از افشای تعداد بازداشت‌های غزه خودداری می‌کنند و جنایت ناپدید شدن اجباری را علیه آنها انجام می‌دهند.

در همین راستا، «قدوره فارس» رئیس هیئت امور اسرا و آزادگان در گفت‌وگو با المیادین گفت اسیران فلسطینی در معرض جنگ تلافی جویانه قرار دارند. صدها گواهی از سوی اسیران فلسطینی نشان می‌دهد که آنها در معرض اقدامات غیرقانونی، گرسنگی و قتل قرار دارند.

فارس افزود مقرر شده به دادگاه‌های صهیونیستی که اسیران غزه را نظامیان غیرقانونی تلقی می‌کنند، اعتنایی نشود.

پس از آزادی ابوسلمیه، وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی گفت این رژیم نیازمند یک فرماندهی امنیتی جدید است.

پس از موج انتقادات رژیم صهیونیستی از تصمیم آزادی مدیر بیمارستان الشفا، شبکه هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی هم به نقل از دفتر «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گزارش کرد که او از آزادی این پزشک بی‌اطلاع بوده است.

این در حالی است که ابوسلمیه در مصاحبه با خبرنگاران از ادعای مقامات صهیونیستی درمورد بی‌خبری از آزادی این پزشک ابراز تعجب کرد.

«ایتامار بن گویر» وزیر تندرو امنیت داخلی رژیم صهیونیستی هم آزادی مدیر بیمارستان الشفا را «سهل‌انگاری امنیتی» توصیف کرد و گفت زمان آن فرا رسیده است که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، یوآو گالانت، وزیر جنگ و رونن بار، رئیس سرویس اطلاعات شاباک را از اجرای آنچه او به عنوان «سیاست مستقل مخالف موضع دولت» توصیف می‌کند، منع کند.

این وزیر افراطی صهیونیستی اخیرا خواسته بود اسیران فلسطینی به جای تامین احتیاجات آنها با شلیک گلوله به سرشان اعدام شوند.

پایان خبر فطر نیوز 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آزادی مدیر بیمارستان الشفاء در غزه در میان واکنش مقامات اشغالگر" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آزادی مدیر بیمارستان الشفاء در غزه در میان واکنش مقامات اشغالگر"، کلیک کنید.