آلمان در آستانه ممنوعیت هواوی در شبکه های 5G

آلمان در آستانه ممنوعیت هواوی در شبکه های 5G

آلمان در آستانه تصمیم گیری درباره ممنوعیت استفاده از قطعات ساخت شرکت چینی هواوی در شبکه های 5G این کشور تا سال 2026 است.

به گزارش فطر نیوز، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: وزیران خارجه و اقتصاد آلمان از پیشنهاد وزیر کشور برای حذف تجهیزات شرکت های هواوی و ZTE به دلایل امنیت ملی، حمایت کرده اند. وزارت دیجیتال به دلیل مخالفت صنعت، از این پیشنهاد حمایت نکرده است.

بازبینی قطعات حساس در شبکه 5G آلمان، با وجود اعمال فشار آمریکا و اتحادیه اروپا، بیش از یک سال طول کشیده است. واشنگتن، به تازگی تعرفه های جدیدی را معرفی کرده و مجوزهای فروش تراشه ها به هواوی را همزمان با تیرگی بیشتر روابطش با پکن، باطل کرده است.

سخنگوی وزارت کشور آلمان اعلام کرد بازبینی شبکه های 5G آلمان در جریان است و حاضر نشد توضیح بیشتری در این باره ارایه کند. سخنگویان وزارتخانه های خارجه و اقتصاد آلمان و همچنین شرکت های هواوی و ZTE در این باره اظهارنظر نکردند.

این پیشنهاد، حذف دو مرحله ای تجهیزات چینی را در نظر گرفته است. فراهم کنندگان خدمات مخابراتی در آلمان ملزم خواهند شد قطعات حساس ساخت شرکت های هواوی و ZTE را تا اول ژانویه سال 2026، از شبکه خود حذف کنند و سپس، وابستگی ساختاری به قطعات چینی در شبکه های دسترسی و انتقال را تا سال 2029 کاهش دهند.

ناکامی در دستیابی به توافق، منعکس کننده تنش در ایتلاف حاکم آلمان است که درباره چندین مسیله دیگر از جمله بودجه فدرال سال آینده و نحوه تامین مالی خرید شبکه برق آلمان از اپراتور شبکه هلندی تنت هولدینگ بی وی، اختلاف دارد.

شرکت دویچه تلکام که بزرگترین اپراتور تلفن همراه آلمان است، در گذشته اعلام کرده است ممنوعیت قطعات چینی تا سال 2026، غیرواقع گرایانه است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، آلمان برای اعمال ممنوعیت برای قطعات چینی، در مقایسه با هم پیمانان خود، تردید بیشتری داشته است. انگلیس، در سال 2020 با اشاره به نگرانی های زنجیره تامین پس از وضع تحریم های آمریکا علیه هواوی، این غول مخابراتی چینی را از نسل جدید شبکه های بی سیم 5G طرد کرد و حضورش در شبکه های ثابت خود را محدود ساخت. با این حال، برلین از آن زمان، موضع سخت گیرانه تری را در قبال چین اتخاذ کرده و به دنبال کاهش وابستگی خود به کشورهای دیگر پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین است.

پایان خبر فطر نیوز

آلمان در آستانه ممنوعیت هواوی در شبکه های 5G

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آلمان در آستانه ممنوعیت هواوی در شبکه های 5G" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آلمان در آستانه ممنوعیت هواوی در شبکه های 5G"، کلیک کنید.