آمار ساختمان های پرخطر در تهران اعلام شد

آمار ساختمان های پرخطر در تهران اعلام شد

به گزارش فطر نیوز، جلال ملکی افزود: 129 ساختمان بسیار پرخطر یا بحرانی طی پایش های سال های گذشته شناسایی شدند که در یک و نیم سال گذشته با حضور موثر دستگاه قضایی و برگزاری 3 جلسه توجیهی بین سازمان آتش نشانی و مالکان این ساختمان ها، حدود 50 ساختمان اقدامات ایمن سازی را آغاز کردند و از مرحله بحرانی خارج شدند و به سمت ایمنی نسبی پیش رفتند که در حال حاضر تعداد ساختمان های بحرانی به 75 مورد رسیده است.

باشگاه خبرنگاران در این باره نوشت: او گفت: در گذشته شاید 10 بار هم به ساختمان های ناایمن اخطار می دادیم، اما مالکان کاری نمی کردند. به قول معروف فقط آب در هاون کوبیدن بود، اما در یکی دو سال اخیر به همت شهرداری، شورای شهر و دستگاه قضایی، پس از دو اخطار و چندماه مهلت، اگر محرز شد که مالکان قصدی برای همکاری ندارند به دستگاه قضایی معرفی می شوند. دستگاه قضایی هم برخوردهای خاص خودش را انجام می دهد.

ملکی در مورد اجرای طرح فازبندی ایمن سازی اظهار کرد: طرح فازبندی ایمن سازی برای کاهش فشار مالی بر مالکان و عدم تعطیلی کسب و کارها، اقدامات ایمن پروری مرحله به مرحله طبق دستورالعمل های آتش نشانی انجام می گیرد و مجتمع تجاری علاء الدین که سابقا نگرانی های بسیاری را ایجاد کرده بود. با اجرای همین طرح از حالت ناایمن خارج شده است و در حال حاضر از ایمنی مطلوبی برخوردار است.

پس از آتش سوزی بیمارستان گاندی و یادآوری حادثه های تلخ پلاسکو و مرکز درمانی سینااطهر، حساسیت مردم نسبت به مراکز درمانی بیشتر شد. طبق آمار سخنگوی سازمان آتش نشانی از 2300 مرکز درمانی پایش شده، حدود 1800 مرکز دارای تاییدیه آتش نشانی هستند و ضمن اینکه پس از حادثه سینااطهر، طی مکاتبه وزیر بهداشت با شهرداری و درخواست افزایش سخت گیری ها نسبت به ایمنی مراکز درمانی، دریافت و یا تمدید مجوز فعالیت این مراکز منوط به رعایت اصول ایمنی و دریافت تاییدیه آتش نشانی شد.

4747

آمار ساختمان های پرخطر در تهران اعلام شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمار ساختمان های پرخطر در تهران اعلام شد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمار ساختمان های پرخطر در تهران اعلام شد"، کلیک کنید.