آنچلوتی،کلوپ و گواردیولا هم بیایند این فوتبال ما هیچی نمی شود!

آنچلوتی،کلوپ و گواردیولا هم بیایند این فوتبال ما هیچی نمی شود!

به گزارش خبرگزاری فطر نیوز؛ محسن عاشوری هافبک اسبق پرسپولیس و تیم ملی که در چند تیم مختلف سابقه مربیگری دارد در رابطه با دلایل عدم وموفقیت تیم ملی کشورمان در مقابل قطر و شکسته نشدن طلسم رسیدن تیم ملی ایران به فینال حرف می زند.

به گزارش ایران ورزشی؛ او از جنبه های مختلف دلیل موفق نشدن تیم ملی ایران را در جام ملتهای قطر مورد ارزیابی قرار می دهد .

چرا تیم ملی ما که در مقابل ژاپن برد بسیار خوبی را کسب کرده بود مقابل قطر ناکام بود و بازی پرنوسانی را به نمایش گذاشت ؟!

وقتی یک تیم در کل تورنمنت نوسان دارد و یک بازی خوب است و یک بازی بد است و در همان بازیها هم یک نیمه بد یا متوسط یا اینکه بسیار خوب است همه اینها نشان می دهد این تیم صلابت لازم را ندارد و این صلابت نداشتن در فوتبال موجب می شود که یک تیم توانایی کنترل وریتم بازی را نداشته باشد .این مساله هم می تواند دلایل مختلف زیادی داشته باشد از بحث مربیگری تا انتخاب بازیکن ها یا طریق آماده کردن بازیکنان و یا کیفیت فنی بازیکنان و مسایل دیگر است که فوتبال تیم ملی ما را در جام ملتها تحت تاثیر خودش قرار داد اما به نظرم بزرگترین نکته ای که به نظرم می رسد این است ما کلا در باشگاهایمان هم ضعیفیم و این نوسان را داریم اما حالا چون به لحاظ کیفیت بازیکن چند تیم بالای جدول بهترین بازیکنان را در اختیار دارند و تا حدودی با تیمهای دیگر تغییر سطح دارند این ضعف درفوتبال ما کمتر دیده می شود و به چشم می آید .

*اما قطری ها با خریدن بلیت و استفاده از تمام ابزاز میزبانی شان به شکل کم سابقه صدای اعتراض مسولان تیم ما را در بازی مقابل این تیم در آوردند !

به نظرم این حق مسلم تیم قطر است که از حق میزبانی اش استفاده کند و وقتی کلی هزینه نه در این دوره بلکه در دوره های قبلی هم انجام داده شاهد جهش زیادی در زیر ساختهایش اعم از ساخت ورزشگاهها و جذب بازیکنان با کیفیت یا احداث آکادمی های مدرن هستیم به همین دلیل باید از حضور تماشاچیان خودشان و حداکثر توانشان به سود فوتبالشان استفاده کنند چه بسا که فوتبال بدون تماشاچی و مسایل حاشیه ای در همه جای دنیا وجود دارد اما در باخت ما نه داور دخیل بود و نه مسایل داوری که هیچ تاثیری در باخت ما نداشت هر چند که من شاید روی گل دوم ایران هم به نحوی خیلی اعتقاد به پنالتی نداشتنم هر چند ان پنالتی هم به سود تیم ما گرفته شد هر چند ما کلا عادت کرده ایم که بردها به حساب توانایی خودمان و هر باختی را به حساب داور و مسیل حاشیه ای بدانیکم که اصلا تصور درستی نیست و عادتی کاملا اشتباه است .

*اما به نظر بعضی ها مشکل عدم نتیجه گیری تیم ملی فوتبال ما تنها سرمربی تیم ملی مان نبود ؟

بله من هم معتقدم که مشکل فوتبال ایران مشکل مربی نیست و ما به اندازه کافی مربیان خوب و با دانش در فوتبالمان داریم اما مشکل ما و فوتبالمان مشکل مدیریت است که در تمام سطوح هم این مشکل وجود دارد وموضوع دوم هم بحث کمبود امکانات ما است که ما امکانات لارم را برای رشد فوتبال مدرن و هم سطح سازی مان با تیمهای دیگر نداریم و تا این مشکلاتمان را درست نکنیم ما اگر آنجلوتی و کلوپ و گواردیولا را هم به فوتبالمان بیاوریم به جایی نمی رسیم و انها نمی توانند به فوتبال ما کمک کنند .در این بین حتی مربیان در سطح پایین تر هم به فوتبال ما نمی آیند و با توجه به مشکلات ریشه ای فراوان در فوتبال ما مربیان در فوتبال ما نمی توانند موفق شوند و تا زمانی که ما منابع مالی لازم و مدیریت مان را درست نکنیم به جایی نمی رسیم و ناکامی هایمان ادامه خواهد داشت .مسیر فوتبال مشخص است به همین دلیل هم در این بین مدیریت باید عوض شود و تغییر کند که در ان صورت مربیگری هم نقش خواهد داشت و آکادمی ها و باشگاهها هم درست خواهند شد ودر مسیری درست حرکت خواهند کرد.

*اما ما یکی از بهترین نسل های تاریخ فوتبال مان را در اختیار داشتیم که از دید خیلی ها با ناکامی شان شرایط بدتری را در آینده شاهد خواهیم بود و به نوعی حسرت ناکامی این نسل را می خوریم !

همیشه فوتبال ما در بدترین شرایط هم فوتبالیستهای خوبی داشته است و اصلا کدام نسل را می توانید به عنوان نمونه نام ببرید که نسل ضعیف بوده اند چه بسا که همیشه نسل های مختلف فوتبال ما غنی از بازیکنان بسیار خوب و توانمندی بوده است اما عدم مدیریت قوی مانع ثمر دادن این نسل ها شده است .شرایط سنی من به گونه ای است که پنج شش نسل طلایی را دیده ام که بازیکنانی با استعداد و سخت کوش و با توانایی فنی بالا که در تمام ادوار آسیا در 50-60 سال اخیر جزو بهترینها بوده اما این آه و افسوس تا زمانی که مدیریت فوتبالی ها چه در باشگاهها و چه در فدراسیون ما حاکم نشود که ما سالهاست با ان دست به گریبان هستیم تغییری نخواهد کرد و ناکامی های ما ادامه پیدا خواهد کرد .

*در خصوص قلعه نویی فکر می کنید این مربی باید بماند یا از تیم ملی جدا شود ؟

مشکل فوتبال ما و تیم ملی ما مربی نیست چه بسا که قلعه نویی تجربه کافی را داشت ودر حال حاضر مدیا هم هست و دسترسی به مدیل راحت است از این رو دسترسی به علوم روز فوتبال دشوار نیست .سرمربی تیم ملی ما هم اگر قرار دارد دارد که باید به کارش ادامه دهد و در غیر این صورت باید تصمصم جدیدی گرفتدته شود اما بحث اصلی من ایت است که تا مدیریت فوتبال ما دست فوتبالی ها نیفتد و اداره نشود ما کماکان با این مشکلات مواجه خواهیم بود.

251 251

آنچلوتی،کلوپ و گواردیولا هم بیایند این فوتبال ما هیچی نمی شود!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آنچلوتی،کلوپ و گواردیولا هم بیایند این فوتبال ما هیچی نمی شود!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آنچلوتی،کلوپ و گواردیولا هم بیایند این فوتبال ما هیچی نمی شود!"، کلیک کنید.