آیت الله رمضانی: دشمنان می خواهند شریعت اسلام را تعطیل کنند

آیت الله رمضانی: دشمنان می خواهند شریعت اسلام را تعطیل کنند

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: اگر اسلام در عرصه اجتماعی یا عرصه سیاسی حضور نداشته باشد، چیزی از آن نمی ماند. دشمنان می خواهند شریعت اسلام را تعطیل کنند. این نکته مهمی است که باید به آن توجه کنیم.

به گزارش فطر نیوز،   آیت الله رضا رمضانی- دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) – که به دعوت مسلمانان برزیل برای شرکت در همایش بین المللی «اسلام؛ دین گفت وگو و زندگی» به این کشور سفر کرده است، در حاشیه این همایش، در جمع علما و مدیران مراکز دینی آمریکای لاتین، با اشاره به جایگاه مکتب اهل بیت(ع) اظهار کرد: الحمدالله که خداوند ما را با مکتب اهل بیت(ع) آشنا کرد. ما با اتفاق بزرگی مواجه شدیم که اسلام در عرصه اجتماعی و سیاسی حضور پیدا کرد. هیچ کس فکر نمی کرد چنین اتفاقی رخ بدهد. با وقوع انقلاب اسلامی در ایران، فرصتی طلایی برای همه ایجاد شده است.

تبلیغات غربی ها علیه مکتب اهل بیت(ع)

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: امروز غول رسانه ای در اختیار غربی ها است، آنها در صدد هستند که پیروان مکتب اهل بیت(ع) را خشونت طلب معرفی کنند، حال آن که مکتب اهل بیت(ع)، مکتب فطر نیوز و مهربانی است. همه حرف ها برای این است که پیروان مکتب اهل بیت(ع) در مقابل زور می ایستند، به همین جهت این نسبت را به شیعیان می دهند.

آیت الله رمضانی با اشاره به تلاش ها برای تحریف اسلام اظهار کرد: ما امروز با تحریف دیگری از اسلام مواجه هستیم. زمانی دشمنان با بیرون کردن کامل اسلام از عرصه های اجتماعی و سیاسی به دنبال تحریف اسلام بودند، اما اکنون غربی ها به دنبال معرفی اسلام لیبرال هستند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، وظیفه مهم مبلّغان دینی را معرفی مکتب اهل بیت(ع) دانست و تصریح کرد: اینگونه نیست که سخنان ایمه معصومین(ع) را به راحتی با خواندن چند حدیث بفهمیم. حضرت امیرالمومنین(ع) در روایتی فرمودند: «اَمر (شان و امامت ما) سخت دشوارتر است؛ و کسی نمی تواند (چنان که باید) به آن اقرار کند؛ مگر مَلک مقرّب، یا نبیّ مرسل، یا عبدی که خداوند قلب او را برای ایمان خالص کرده است.»ما می خواهیم به دیگران بگوییم که اسلامِ اهل بیتی چیست. باید جوانان را با مکتب اهل بیت(ع) انس بدهیم.  

رفتار پیروان اهل بیت(ع)؛ معرّف مکتب و اهل بیت(ع)

وی افزود: امام موسی صدر، جمله ای دارد که خیلی زیبا است. او نقل به مضمون می گفت که اگر می خواهیم امیرالمومنین(ع) را به غیرمسلمانان معرفی کنیم، با خواندن تاریخ یا نقل آیات قرآنی ممکن نیست، چون آنها که قرآن را قبول ندارند. امروزه فقط از این طریق می توانیم حضرت امیرالمومنین(ع) را به غیرمسلمانان معرفی کنیم که در رفتارمان، نماینده گفتار و کردار امام علی(ع) باشیم. حضرت امیرالمومنین(ع) در نهج البلاغه فرمودند: «وَ لکِن اَعینونی بوَرَعٍ وَ اجتِهادٍ وَ عِفَّهٍ وَ سُدادٍ»؛ ولی مرا با پرهیزگاری و تلاش (برای پاک زیستن) و عفت و پیمودن راهِ درست یاری دهید. اگر امام علی(ع) به خوبی معرفی شود، محبوب عالم خواهد شد. اگر امام علی(ع) را درست معرفی کنیم، در دنیا چه اتفاقی می افتد؟ دیگر ظلم نخواهد بود، توزیع ثروت به صورت عادلانه صورت می گیرد، فقر نخواهد بود و اتفاقات بسیاری رخ می دهد.

پایان خبر فطر نیوز

آیت الله رمضانی: دشمنان می خواهند شریعت اسلام را تعطیل کنند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آیت الله رمضانی: دشمنان می خواهند شریعت اسلام را تعطیل کنند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آیت الله رمضانی: دشمنان می خواهند شریعت اسلام را تعطیل کنند"، کلیک کنید.