ابراز نگرانی عمیق مسکو از تشدید سریع تنش ها در شبه جزیره کره

ابراز نگرانی عمیق مسکو از تشدید سریع تنش ها در شبه جزیره کره

به گزارش فطر نیوز به نقل از تاس، آندری رودنکو، معاون وزیر خارجه روسیه در جریان مذاکرات با همتای وی در کره جنوبی، درباره تشدید سریع تنش ها در شبه جزیره کره به شدت ابراز نگرانی کرده است. رودنکو دوم فوریه در سیول، مذاکراتی را با چونگ بیونگ وون، معاون وزیر خارجه کره جنوبی انجام داد.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: طرف روسی نگرانی های جدی خود را درباره تشدید سریع تنش ها در این منطقه ابراز کرد. همچنین قویا تاکید شد که عامل اصلی این تشدید تنش، سیاست تحریک آمیز و غیرمسیولانه ای است که واشنگتن به خاطر اهداف ژیوپولیتیکی خودش، در پیش گرفته و در تلاش است تا متحدان منطقه ای خود را نسبت به پیاده کردن نقشه های خصمانه اش مجبور کند؛ نقشه هایی که مملو از عواقب غیرقابل پیش بینی از جمله عواقب نظامی است.

به گزارش خبرگزاری فطر نیوز وزارت خارجه روسیه همچنین نوشت: علاوه بر این، طرف روسی نسبت به توسعه همکاری سودمند متقابل با کره شمالی در چهارچوب هنجارهای قوانین بین الملل در راستای منفعت دو کشور و همچنین تقویت صلح و ثبات در منطقه، ابراز تمایل کرد.

به دنبال آزمایش های موشکی اخیر کره شمالی و همچنین اظهارات کیم جونگ اون، رهبر این کشور که در چندین موقعیت گفته است که این کشور هیچ تمایلی به شروع جنگ ندارد، اما در صورت درگرفتن جنگ در شبه جزیره کره، هرگز عقب نشینی نکرده و کره جنوبی را از روی نقشه محو خواهد کرد، تنش ها در شبه جزیره کره تشدید شده است.

همچنین رهبر کره شمالی تاکید دارد که آزمایش های موشکی پیونگ یانگ، در پاسخ به رزمایش های نظامی مشترک آمریکا، کره جنوبی و ژاپن است. وی این رزمایش ها را آماده سازی برای جنگ علیه کره شمالی می داند و خواستار افزایش حداکثری قوای نظامی پیونگ یانگ شده است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ابراز نگرانی عمیق مسکو از تشدید سریع تنش ها در شبه جزیره کره" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ابراز نگرانی عمیق مسکو از تشدید سریع تنش ها در شبه جزیره کره"، کلیک کنید.