اتاق عمل کاملا ایرانی – فطر نیوز

اتاق عمل کاملا ایرانی - فطر نیوز

به گزارش فطر نیوز، به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهورکه برای رونمایی از محصولات دانش بنیان دارویی و حضور در چهارمین رویداد ملی «صنعت دانش بنیان» در پارک علم و فناوری پردیس حضور داشت در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه دایمی تجهیزات پزشکی ساخت ایران عنوان کرد: این نمایشگاه جلوه ای از توانمندی شرکت های دانش بنیان در حوزه سلامت است و اکنون بخش قابل توجهی از نیاز صنعت سلامت به تجهیزات پزشکی پیشرفته، در داخل کشور تولید می شود. ضمن آن که در قالب تعاملات بین المللی و دعوت از هییت های فناور سایر کشورها، تلاش می کنیم مسیر ورود این تجهیزات به بازارهای بین المللی هموار شود.

دهقانی ادامه داد: تنها بخش کوچکی از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان توانمند در ساخت تجهیزات پزشکی که تعدادی از آن ها، در همین پارک فناوری پردیس مستقر هستند، به نمایش درآمد که به مرور بر تعداد آن ها افزوده خواهد شد. نمایشگاهی که فرصتی مناسب برای آشنایی بازدیدکنندگان از جمله مسوولان داخلی و از دیگر کشورها با توانمندی دانش بنیان های ایران فراهم می کند.

وی افزود: امروز همچنین چهارمین رویداد صنعت دانش بنیان به عنوان یک برنامه ملی برای ایجاد ارتباط دانش بنیان های حوزه های مختلف با صنایع مرتبط برگزار می شود که در قالب این رویداد، قراردادهایی نیز امضا خواهد شد که در هر دوره مرتبط به یک حوزه خاص بوده و این دوره به حوزه سلامت اختصاص دارد.

دهقانی با اشاره به آغاز به کار خط تولید و رونمایی از 3 ماده اولیه دارویی راهبردی یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس، افزود: رونمایی از خط تولید مواد اولیه دارویی که در تولید داروهای درمان سرطان کاربرد دارند و داروهای پروبیوتیک رونمایی شد و توافقات خوبی برای کمک به حل مشکلات شرکت های فعال در حوزه سلامت با حضور وزیر محترم صمت و بهداشت صورت گرفت.

گفتنی است تجهیزات پزشکی به نمایش درآمده در قالب این نمایشگاه، توسط تعدادی از شرکت های دانش بنیان توانمند تولید و تجاری سازی شده اند که ضمن تامین نیاز حوزه سلامت، به سایرکشورها نیز صادرات داشته اند.

بخشی از تجهیزات ارایه شده در این نمایشگاه در اتاق عمل کاربرد دارند و در مجموع زمینه را برای شکل گیری یک اتاق عمل مجهز با تجهیزات ساخت داخل فراهم می کنند.

در این نمایشگاه علاوه بر اتاق عمل تماماً ساخت ایران از تجهیزات پزشکی دیگری همچون تجهیزات مراقبت های ویژه، تجهیزات کمک تنفسی، دستگاه همودیالیز، دستگاه الکتروکاردیوگراف و شتاب دهنده خطی پزشکی به نمایش درآمده اند.

5858

اتاق عمل کاملا ایرانی – فطر نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اتاق عمل کاملا ایرانی – فطر نیوز" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اتاق عمل کاملا ایرانی – فطر نیوز"، کلیک کنید.