اتحادیه آفریقا با شرکت هیات صهیونیست در نشست های خود مخالفت کرد

اتحادیه آفریقا با شرکت هیات صهیونیست در نشست های خود مخالفت کرد

یک منبع دیپلماتیک اعلام کرد اتحادیه آفریقا با حضور مدیرکل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در نشست های خود مخالفت کرده است.

به گزارش فطر نیوز، یک منبع دیپلماتیک آفریقایی شامگاه چهارشنبه به شبکه خبری الجزیره گفت: اتحادیه آفریقا در آستانه آغاز اجلاس سران در آدیس آبابا مانع از حضور هیاتی صهیونیستی برای ارایه دیدگاه خود در مورد جنگ در غزه شد.

سی و هفتمین اجلاس وزیران خارجه اتحادیه آفریقا روز چهارشنبه در آدیس آبابا آغاز به کار کرد.

به گفته این منبع، اتحادیه آفریقا از شرکت مدیرکل وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی در نشست های مقدماتی خود خودداری کرد.

منبع دیپلماتیک آفریقایی گفت: هیات اسراییلی دوباره تلاش کرد تا برخی کشورها را متقاعد کند که از عضویت اسراییل به عنوان ناظر حمایت کنند اما با مخالفت ایتلاف ضد عادی سازی روابط به رهبری الجزایر و آفریقای جنوبی روبرو شد.

منابع دیگری به تارنمای اینترنتی شبکه المیادین گفته اند که این هیات صهیونیستی به صورت محرمانه در سی و هفتمین اجلاس اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا شرکت می کند.

به گفته این منابع، این هیات 2 روز پیش وارد آدیس آبابا شده تا با کشورهای متحد و حامی درباره دستیابی رژیم صهیونیستی به عضو ناظر در اتحادیه آفریقا رایزنی کند.

منابع المیادین اعلام کرد که هیات رژیم صهیونیستی متشکّل از مدیرکل وزارت امور خارجه این رژیم و مدیر بخش مدیریت آفریقا است.

سال گذشته نیز کشورهای آفریقایی خواستار لغو عضویت رژیم صهیونیستی به عنوان عضو ناظر شده بودند.

پایان خبر فطر نیوز
 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اتحادیه آفریقا با شرکت هیات صهیونیست در نشست های خود مخالفت کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اتحادیه آفریقا با شرکت هیات صهیونیست در نشست های خود مخالفت کرد"، کلیک کنید.