اجرای بیش از 30 برنامه ویژه برای دهه کرامت در مشهدالرضا(ع)

اجرای بیش از 30 برنامه ویژه برای دهه کرامت در مشهدالرضا(ع)

به گزارش فطر نیوز از خراسان، جاوید کیانی در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص اعلام برنامه های دهه کرامت و دهه ادب و حماسه با اشاره به این موضوع که از اواسط دهه کرامت، در روز 25 اردیبهشت سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی را داریم، اظهار کرد: این دهه نقطه عطف و فرصت بسیار مغتنمی برای مشهد است؛ چراکه از سراسر کشور شاهد حضور کلیه فرهیختگان خواهیم بود که توسط کارگروه حکیم توس و سایر دستگاه ها دعوت شده اند.

وی با اشاره به اینکه در روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی مراسم بسیار باشکوهی را در کنار آرامگاه برپا خواهیم کرد، افزود: معاونت فرهنگی در دهه کرامت بیش از 30 برنامه ارزشمند را به صورت مستقیم تدارک دیده که برنامه های ستادی است.

رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد ادامه داد: «شمس کرامت» یکی از برنامه هاست که با هدف مشارکت در برپایی 500 ایستگاه صلواتی و 500 جشن در مساجد انجام می شود. گلباران حرم مطهر رضوی توسط بانوان مشهدی را داریم. فضاآرایی و اکران شهری، نقالی خوانی در سطح شهر با موضوع امام رضا(ع) و شاهنامه و نمایش های صحنه ای و خیابانی از دیگر برنامه هاست.

وی اضافه کرد: در این دهه، جشنواره «ریحان شهر» و اجتماع دختران مشهدی در سالن شهید بهشتی را با مشارکت معاونت فرهنگی سپاه و آموزش وپرورش برگزار می کنیم. جشن های «نسیم کرامت» با مشارکت آستان قدس برگزار خواهد شد. جشن خانوادگی «امام رضایی ها» هم که نقطه اشتراک برنامه های شهرداری، آستان قدس رضوی و دیگرنهادها در شب ولادت امام رضا(ع) در خیابان امام رضا(ع) است.

رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد بیان کرد: پویش «مشهد مهربان» یکی از مهم ترین برنامه های ماست که به صورت نمادین بوده و پایان آن در روز ولادت امام رضا(ع) است؛ اما این پویش تمام شدنی نیست. این پویش اتفاق بسیار شایسته ای است که تاکنون بیش از 41 هزار نفر از همشهریان در آن شرکت کرده اند و امیدواریم به بیش از 100 هزار نفر برسانیم.

کیانی خاطرنشان کرد: جشن «خانواده شاد رضوی» در شهدای سلامت، کوه پیمایی ویژه مخاطبان معاونت اجتماعی، جشن ویژه اقشار خاص، جشنواره های تفریحی ورزشی، کوه پیمایی خانوادگی و همایش پیاده روی خانوادگی «صبح و نشاط» با مشارکت ارتش در روز 28 اردیبهشت نیز از دیگربرنامه ها هستند.

وی تصریح کرد: همچنین جشنواره تفریحی ورزشی «هشت بهشت» در بوستان ملت برگزار می شود. «مشق عشق»، «قرار زیارت» و آیین تجلیل از خادمان طرح قرار زیارت نیز در این دهه انجام خواهد شد. این طرح یکی از کارهای شایسته سازمان است. در این دهه، رونمایی از کتاب «قدمت بر چشم» تولید مجموعه سازمان را خواهیم داشت. برگزاری مسابقه کتاب خوانی با مشارکت آستان قدس با موضوع حضرت رضا(ع)، برپایی ایستگاه های استقبال از زایر و آغاز رسمی پویش «چهارشنبه های امام رضایی» نیز از برنامه های دیگر این دهه است.

رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در خصوص «دهه ادب و حماسه» گفت: برنامه های دهه ادب و حماسه از 25 اردیبهشت ماه در کنار آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی در توس شروع می شود و تا 10 روز ادامه خواهد داشت.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اجرای بیش از 30 برنامه ویژه برای دهه کرامت در مشهدالرضا(ع)" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اجرای بیش از 30 برنامه ویژه برای دهه کرامت در مشهدالرضا(ع)"، کلیک کنید.