اصلاح آیین نامه واردات خودرو توسط جانبازان/ محدودیت حق فروش پس از واگذاری برداشته شد

مطابق مصوبه جدید هییت وزیران آیین نامه اجرایی واردات خودرو سواری توسط جانبازان اصلاح شد و با حذف ماده 20 جانبازان بدون محدودیت پس از واردات خودرو، حق فروش یا واگذاری خودرو خود را دارند.

به گزارش فطر نیوز، هییت وزیران با استناد به اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی، اقدام به اصلاح آیین نامه اجرایی واردات خودرو سواری توسط جانبازان، ذیل تبصره 7 ماده واحده قانون بودجه سال 1402 کل کشور، کرده و اصلاحات صورت گرفته در این آیین نامه به شرح ذیل است:

نظام اولویت دهی امکان واردات خودرو توسط جانبازان، متناسب با درصد جانبازی و منابع و ظرفیت های موجود، به عنوان تبصره جدید، به ماده 10 آیین نامه مبنی بر واگذاری خودروی داخلی به مشمولین براساس اولویت، اضافه شد.

در بند یک از ماده 17 (ارزش خودروی وارداتی در کشور مبدا برای جانبازان 70 درصد (دو پا یا دو دست قطع از مچ و یا قطع نخاع) تا سقف 35 هزار یورو، سایر جانبازان 70 درصد تا سقف 30 هزار یورو و برای جانبازان 50 درصد تا 69 درصد تا سقف 25 هزار یورو باشد)، پس از عبارت قطع نخاع، عبارت (یا نابینایی دو چشم یا ترکیب دو آسیب از آسیب های مذکور)، اضافه شده است.

علاوه بر این، تبصره زیر به ماده 17 الحاق شده است:

«جانبازان می توانند با توجه به غیر تجاری بودن، بدون کارت بازرگانی پس از ثبت سفارش با تشخیص و تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران راسا نیز اقدام به واردات خودرو طبق شرایط بند (1) این ماده کنند، مشروط به اینکه خودروی وارداتی دارای تاییدیه های فنی سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان ملی استاندارد ایران و خدمات پس از فروش باشد.»

همچنین ماده 20 آیین نامه مبنی بر عدم حق فروش یا واگذاری خودروهای وارداتی به مدت 5 سال از این آیین نامه، حذف شد.

اصلاح آیین نامه واردات خودرو توسط جانبازان/ محدودیت حق فروش پس از واگذاری برداشته شد

پایان خبر فطر نیوز 

اصلاح آیین نامه واردات خودرو توسط جانبازان/ محدودیت حق فروش پس از واگذاری برداشته شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اصلاح آیین نامه واردات خودرو توسط جانبازان/ محدودیت حق فروش پس از واگذاری برداشته شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اصلاح آیین نامه واردات خودرو توسط جانبازان/ محدودیت حق فروش پس از واگذاری برداشته شد"، کلیک کنید.