اعطای نخل طلای افتخاری کن به استودیو معروف ژاپنی

اعطای نخل طلای افتخاری کن به استودیو معروف ژاپنی

جشنواره فیلم کن از اعطای جایزه نخل طلای افتخاری دوره آتی خود به استودیو انیمیشن سازی جیبلی ژاپن خبر داد.

به گزارش فطر نیوز، این نخستین بار خواهد بود که جایزه نخل طلای افتخاری کن به یک استودیو فیلمسازی اعطا می شود و پیش از این جایزه تنها به افراد داده می شد. 

استودیو Ghibli در سال 1985 توسط هایایو میازاکی انیماتور نامدار و برنده اسکار ژاپنی و با همکاری ایسایو تاکاهاتا و توشیو سوزوکی بنیان نهاده شد. 

از انیمه های درخشان این استودیو می توان به
«قلعه در آسمان» (هایایو میازاکی، 1986)، «همسایه من توتورو» (هایایو میازاکی، 1988)، «گورستان کرم های شب تاب» (ایسایو تاکاهاتا، 1988)، «سرویس تحویل کی کی» (میازاکی، 1989)، «همین دیروز» (تاکاهاتا، 1991)، «پورکو روسو» (میازاکی، 1982)، «پوم پوکو» (تاکاهاتا، 1994)، «شاهزاده مونونوکه» (میازاکی، 1997)، «یاماداها، همسایه های من» (تاکاهاتا، 1999)،،«شهر اشباح» (میازاکی، 2001)، «قلعه متحرک هاول» (میازاکی، 2004)، «پونیو» (میازاکی، 2008)، «باد بر می خیزد» (میازاکی، 2013)، «قصه شاهزاده کاگویا» (تاکاهاتا، 2013)، «لاک پشت دریایی سرخ» (میشاییل دودوک دو ویت، 2016) و «پسرک و مرغ ماهیخوار» (میازاکی، 2023) اشاره کرد. 

انیمیشن «پسر و مرغ ماهیخوار» ساخته میازاکی امسال جایزه اسکار بهترین انیمیشن بلند را به خود اختصاص داد. 

پیش از این جورج لوکاس به عنوان دیگر دریافت کننده جایزه نخل طلای افتخاری امسال جشنواره کن معرفی شده بود. 

هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم کن از 14 تا 25 می 2024 (25 اردیبهشت ماه تا 5 خردادماه) برگزار می شود. امسال «گرتا گرویگ» کارگردان آمریکایی ریاست هیات داوران را بر عهده دارد. 

پایان خبر فطر نیوز 

اعطای نخل طلای افتخاری کن به استودیو معروف ژاپنی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعطای نخل طلای افتخاری کن به استودیو معروف ژاپنی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعطای نخل طلای افتخاری کن به استودیو معروف ژاپنی"، کلیک کنید.