الکتریکی یا هیبریدی؛ کدام خودرو خواهان بیشتری دارد؟

الکتریکی یا هیبریدی؛ کدام خودرو خواهان بیشتری دارد؟

تویوتا از رقبای خود پیشی می گیرد زیرا مصرف کنندگان بیشتری خودروهای هیبریدی را در میان کاهش سرعت خودروهای برقی انتخاب می کنند.

به گزارش فطر نیوز، نرخ های بهره بالا و چشم انداز اقتصادی نامطمین بسیاری از سازندگان خودروهای برقی را بر آن داشته تا اهداف تولید خود را کاهش دهند و نسبت به کاهش رشد فروش در هفته های اخیر هشدار دهند. با این حال، انتظار می رود تویوتا زمانی که درآمد خود را گزارش می کند، چشم انداز خوش بینی تری ارایه دهد که به کمک وابستگی به خودروهای هیبریدی بود که حدود یک سوم کل فروش بیش از 10 میلیون خودرو را در سال گذشته به خود اختصاص داده بود.

مدیر کل یک نمایندگی در مینه سوتا به رویترز گفت: تقریباً هر مدلی که اکنون می فروشیم یا تنها هیبریدی است یا یک نوع هیبریدی دارد.

اما تویوتا قبلاً اعلام کرد که نسل بعدی کمری فقط به صورت هیبریدی عرضه خواهد شد. تحلیلگران هشدار می دهند که خطر بزرگی که این خودروساز پرفروش جهان با آن مواجه است این است که عقب ماندن خودروهای برقی باتری دار باقی می ماند که به طور گسترده به عنوان سازنده آینده بلندمدت در نظر گرفته می شود.

تویوتا در سال گذشته تنها 104 هزار خودروی برقی باتری دار فروخت که کمتر از یک درصد از کل فروش خود از جمله برند لوکس لکسوس را شامل می شود. این شرکت قصد دارد تا سال 2026 تعداد 1.5 میلیون خودروی برقی را افزایش دهد که کمتر از 1.8 میلیون خودروی تسلا در سال 2023 است.

فروش خودروهای هیبریدی در ایالات متحده افزایش یافته است زیرا مصرف کنندگان از قیمت های بالای خودروهای برقی اجتناب می کنند و نگران محدوده خودروهای الکتریکی هستند که ممکن است فاصله زیادی بین ایستگاه های شارژ وجود داشته باشد. تقاضا برای خودروهای هیبریدی به حدی است که خریداران باید حدود یک سال منتظر بمانند تا برخی از مدل ها را تحویل بگیرند و قیمت های خرده فروشی کامل پیشنهادی سازنده را بپردازند.

بر اساس داده های S&P Global Mobility، هیبریدی ها 9.3 درصد از ثبت نام خودروهای سبک جدید در ایالات متحده را از ژانویه تا نوامبر سال 2023 به خود اختصاص داده اند که 1.8 درصد از خودروهای الکتریکی پیشی گرفته است. این به نفع تویوتاست که با بیش از یک سوم ثبت نام های جدید، بزرگترین فروشنده هیبریدی در ایالات متحده بود، پس از آن هوندا موتور با 20 درصد، هیوندای موتور کره جنوبی و شرکت وابسته آن کیا و فورد موتور قرار دارند.

مری بارا، مدیر عامل جنرال موتورز گفت این هفته شرکت او خودروهای پلاگین هیبریدی را در آمریکای شمالی عرضه خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران انتظار دارند تویوتا در ماه های اکتبر تا دسامبر 40 درصد افزایش سود داشته باشد.

پایان خبر فطر نیوز

الکتریکی یا هیبریدی؛ کدام خودرو خواهان بیشتری دارد؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "الکتریکی یا هیبریدی؛ کدام خودرو خواهان بیشتری دارد؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "الکتریکی یا هیبریدی؛ کدام خودرو خواهان بیشتری دارد؟"، کلیک کنید.