امام خمینی(ره) روحیه شجاعت، مقاومت و مبارزه را به سراسر دنیا پمپاژ کرد

قایدی:

امام خمینی(ره) روحیه شجاعت، مقاومت و مبارزه را به سراسر دنیا پمپاژ کرد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس تاکید کرد: انقلاب اسلامی روحیه شجاعت، مقاومت و مبارزه را به سراسر دنیا پمپاژ کرد و این جریت و قدرت مقابله مسلمانان در مقابل رژیم جعلی صهیونیستی برخاسته از اندیشه های متعالی امام خمینی (ره) است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری فطر نیوز از شیراز، به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی مراسمی به همت دانشکده بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز با حضور جمعی از دانشجویان غیرایرانی این دانشکده و استادان بین الملل این دانشگاه برگزار شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در این مراسم با اشاره به آموزه های جدیدی که انقلاب اسلامی به نظام بین الملل وارد کرده است، اظهار کرد: انقلاب اسلامی آموزه هایی را به نظام بین الملل افزود که تا قبل از آن وجود خارجی نداشت و این آموزه ها منجر به اتفاقات بزرگی شده که به طور مثال در سرزمینی مانند غزه گروه کوچکی با مقابله در برابر رژیم جعلی صهیونیستی، الهام های برگرفته از این آموزه ها و این انقلاب را نمایانگر می شوند.

محمدرضا قایدی افزود: این روحیه شجاعت، مقاومت و مبارزه را انقلاب اسلامی به سراسر دنیا پمپاژ کرد و این جریت و قدرت مقابله مسلمانان در مقابل رژیم جعلی صهیونیستی برخاسته از اندیشه های متعالی امام خمینی (ره) است.

وی با گرامی داشت سالروز ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی بیان کرد: خون های بسیاری در راه انقلاب اسلامی ریخته شده و در تداوم همین راه 36 هزار شهید در غزه ادامه دهنده راه این انقلاب هستند.

رییس دانشیعه  سنیشیعهشگاه آزاد اسلامی استان فارس افزود: هرچند آمریکا و انگلیس سعی می کنند بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد کنند، اما بحث وحدت مسلمانان که توسط امام راحل مطرح شد به هیچ وجه یک تاکتیک نبود، بلکه یک راهبرد مطرح شده توسط امام راحل بود و اینجاست که شاهدیم تفکرات آن امام امروزه توسط اهل تسنن در غزه در حال پیگیری و اجراست.

قایدی مطرح کرد: اگر امروزه شاهد این هستیم که نظام بین الملل دچار تغییر و تحولاتی می شود این تحولات از ناحیه کشور های بلوک شرق نیست؛ هرچند آنها هم در این تغییر نظام بین الملل نقش دارند، اما دگردیسی نظام بین الملل و نظم تک قطبی قدیم آن که در حال جایگزینی با یک نظم چند قطبی است با پدید آمدن قدرت هایی مانند چین، هند و ایران به عنوان یک قدرت منطقه ای و فرامنطقه ای در حال مشارکت پیدا کردن در نظام بین الملل آینده هستند و این اتفاقات در 50 سال گذشته بی نظیر است و همه نشیت گرفته از تفکرات انقلابی امام راحل است.

وی با اشاره به آرامش حاکم در کشور بعد از حادثه شهادت رییس جمهور، این آرامش را ناشی از تدابیر مقام معظم رهبری به عنوان خلف صالح امام خمینی (ره) برشمرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امام خمینی(ره) روحیه شجاعت، مقاومت و مبارزه را به سراسر دنیا پمپاژ کرد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امام خمینی(ره) روحیه شجاعت، مقاومت و مبارزه را به سراسر دنیا پمپاژ کرد"، کلیک کنید.