امیرعبداللهیان: کلید امنیت پایدار در منطقه، توقف جنایات مشترک اسراییل و آمریکا علیه فلسطین است

امیرعبداللهیان: کلید امنیت پایدار در منطقه، توقف جنایات مشترک اسراییل و آمریکا علیه فلسطین است

به گزارش فطر نیوز، حسین امیر عبداللهیان بعد از دیدار و رایزنی با فیص المقداد، همتای سوری خود در یک نشست خبری مشترک با وی در دمشق گفت: در دیدار با آقای المقداد نیز در خصوص روابط دو جانبه رایزنی کردیم و با توجه به اراده رهبران دو کشور، انشالله شاهد گسترش هر چه بیشتر روابط دو کشور خواهیم بود .
وی گفت: امروز حامل دعوت رسمی و کتبی آقای رییسی، رییس جمهور ایران از آقای بشار اسد، رییس جمهور سوریه برای سفر و دیدار رسمی از ایران بودم .

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بخشی از صحبت های خود با محکومیت تجاوزات اخیر رژیم صهیونسیتی به تمامیت ارضی سوریه و همچنین حضور نیروی نظامی آمریکا در بخش هابی از خاک این کشور عربی گفت: امنیت کشورهای منطقه دغدغه مشترک ایران و سوریه است. همانگونه که مستشاران نظامی ما در سال های مبارزه با تروریسم در کنار دولت ملت و نیروهای مسلح سوریه با قدرت عمل کردند همچنان در مسیر مبارزه با تروریسم در کنار سوریه خواهیم ماند.
وی همچنین با ادای احترام به شهدای مقاومت و همچنین مستشاران ایرانی که در اثر حملات رژیم صهیونسیتی در سوریه به شهادت رسیدند از جمله شهید سید رضی موسوی گفت: هیچ اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونسیتی بدون پاسخ نمانده است. امروز نتانیاهو در باتلاق غزه گرفتار آمده است. غزه به گورستان صهیونیست ها تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: گزینه ای جز راه حل سیاسی دوری از جنگ و توقف نسل کشی در غزه و توقف جنایات جنگی در کرانه باختری وجود ندارد. ایران فعالانه برای توقف نسل کشی در غزه باز شدن معابر ارسال کمک های انساندوستانه و جلوگیری از کوچ اجباری ساکنان غزه به صحرای سینای مصر و ساکنان کرانه باختری به بخش هایی از اردن تلاش خواهد کرد.

امیرعبداللهیان بیان کرد: به مشورت ها و تلاش ها با مقامات عالیرتبه دولت سوریه و دیگر کشورهای جهان عربی و جهان اسلام برای کمک به مردم مظلوم و مقتدر فلسطین ادامه خواهیم داد.

وزیر خارجه کشورمان با تاکید براین که علی رغم جنایت های رژیم صهیونسیتی، جریان مقاومت از توان و تاب آوری بالایی برخوردار است ، گفت: از دمشق با صدای بلند اعلام می کنیم که کلید بازگشت امنیت پایدار در منطقه ،توقف نسل کشی و جنایت های مشترک اسراییل و آمریکا علیه غزه و فلسطین است .

امیر عبداللهیان در ادامه این نشست خبری با تاکید بر این که برای حل بحران غزه باید راهکار سیاسی مورد توجه قرار بگیرد، گفت: در این چارچوب ایده هایی در دستور کار طرف های اصلی قرار گرفته است و مقاومت فلسطین حماس شروط و دیدگاه های خود را در این زمینه ارایه کرده است.

وی تاکید کرد: بنیامین نتانیاهو حیات خود را در ادامه جنگ می داند ولی جامعه بین المللی تلاش برای پایان این جنگ را در دستور کار خود قرار داده است .

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگر صحبت های خود با اشاره به حمایت های آمریکا از جنایت های رژیم صهیونیستی در غزه گفت: همگان تاکید دارند که نتانیاهو و رژیم صهیونیستی بدون حمایت های آمریکا حتی یک ساعت نیز قادر به ادامه این جنگ نیستند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: آمریکا نمی تواند از یک طرف صحبت از ضرورت توقف جنگ کند و همزمان اقدام به ارسال گسترده سلاح به رژیم صهیونیستی برای کشتار مردم فلسطین کند و این ارسال را متوقف نکند ،آنچه که پایان دهنده این جنگ است خروج و تصمیم آمریکا از دوگانگی و تعارض در گفتار و عمل است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امیرعبداللهیان: کلید امنیت پایدار در منطقه، توقف جنایات مشترک اسراییل و آمریکا علیه فلسطین است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امیرعبداللهیان: کلید امنیت پایدار در منطقه، توقف جنایات مشترک اسراییل و آمریکا علیه فلسطین است"، کلیک کنید.