انتقاد شدیداللحن پسر یک وزیر صهیونیست از بایدن

پسر وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در صحبت هایی که واکنش هایی را در پی داشت، از رییس جمهور آمریکا به سختی انتقاد کرد.

به گزارش فطر نیوز، شوبال، پسر ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: «در این لحظات سخت مهم است که درباره بیماری آلزایمر بیشتر بدانید. این بیماری است که مغز را تحت تاثیر قرار می دهد و شایع ترین دلیل زوال عقل در دوران پیری است. این بیماری خطرناکی است که عملکرد فرد را ضعیف می کند.»

به نقل از القدس العربی، وی عکس جو بایدن، رییس جمهور آمریکا را همراه این پیام منتشر کرد.

انتقاد شدیداللحن پسر یک وزیر صهیونیست از بایدن

در این رابطه، ایتامار بن گویر از جو بایدن به دلیل توییت پسرش معذرت خواهی کرد.

وی در توییتی نوشت: «شوبال فرزند دلبند من است اما او شب گذشته مرتکب اشتباه فاحشی شد که من کاملا با آن مخالفم. آمریکا دوست بزرگ ماست و بایدن نیز دوست اسراییل است. احترام به انسانیت اولویت است. فرزندانم را اینگونه تربیت می کنم. بابت حرف های پسرم معذرت می خواهم.»

ایتامار بن گویر بارها از آمریکا و جو بایدن انتقاد کرده است.

وی دوشنبه گفت: «اسراییلی ها از قید و بندها و دستورات دولت بایدن به ویژه درباره ورود کمک های بشردوستانه به غزه که همگی می دانیم به دست حماس می رسد، ناخرسند هستند. آن ها از ورود سوخت به غزه که حتما به دست حماس می رسد، ناخرسند هستند. دولت بایدن باید فشار بر اسراییل برای ورود سوخت و تجهیزات انسانی به غزه را متوقف کند.»

ایتامار بن گویر همچنین در مصاحبه با روزنامه «وال استریت ژورنال» گفته بود: «جو بایدن، رییس جمهور آمریکا به جای اینکه حمایت کامل از ما به عمل آورد، کمک های بشردوستانه و سوخت به غزه می دهد و این سوخت و کمک ها به دست حماس می رسد. اگر دونالد ترامپ، رییس جمهور کنونی آمریکا بود، رفتار آمریکا کاملا فرق می کرد. به نظر من دولت بایدن در تلاش های نظامی اسراییل کارشکنی می کند.»

به دنبال این اظهارات، یاییر لاپید، رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی و بنی گانتس، عضو کابینه جنگ این رژیم، از سخنان وزیر امنیت داخلی به شدت انتقاد و تاکید کردند این اظهارات به «جایگاه تل آویو در سطح بین المللی» آسیب می زند.

پایان خبر فطر نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتقاد شدیداللحن پسر یک وزیر صهیونیست از بایدن" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتقاد شدیداللحن پسر یک وزیر صهیونیست از بایدن"، کلیک کنید.