انسجام بخشی به مدیریت بحران کشور از سوی آیت الله رییسی

انسجام بخشی به مدیریت بحران کشور از سوی آیت الله رییسی

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: شهید رییسی با تشکیل جلسه شورای عالی مدیریت بحران کشور، باعث انسجام بخشی به مدیریت بحران کشور شد.

حسین ظفری در گفت وگو با فطر نیوز درباره اقدامات شهید رییسی در حوزه مدیریت بحران گفت:  قانون مدیریت بحران در سال 1398 از سوی مجلس تصویب شد اما هیچ اقدامی در این راستا صورت نگرفته بود تا اینکه در سال 1400، اولین جلسه شورای عالی مدیریت بحران کشور با حضور وزرای مربوطه و به ریاست آیت الله رییسی تشکیل شد.

وی افزود: در این جلسه سند آمادگی و پاسخ، سند بازسازی و بازتوانی، سند ملی مدیریت بحران و سند پیشگیری از مخاطرات به تصویب رسید. همچنین 29 سند دیگر که ذیل این قانون باید به تصویب این شورا می رسیدند؛ به تصویب رسید.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: در این جلسه تمام وزرا و مسیولان مربوطه مانند وزیر بهداشت، رییس ستاد کل نیروهای مسلح، رییس سازمان برنامه و بودجه، وزیر مسکن، وزیر نیرو، رییس سازمان بسیج مستضعفان و … به ریاست شهید رییسی حضور داشتند. خوشبختانه تمام مصوباتی که باید ابلاغ می شد؛ در این جلسه ابلاغ و اجرایی شد.همچنین کلیه الزامات مدیریت بحران به روز شد.

وی افزود: قوانین و زیر اسناد مدیریت بحران نیز مصوب و به روز شدند و ساز وکار منسجمی به مدیریت بحران داده شد.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به ویژگی مردم داری شهید رییسی ادامه داد: در اغلب بحران ها مانند زلزله خوی و سیل سیستان و بلوچستان شاهد بودیم که ایشان در خط مقدم خدمت رسانی به مردم بود. حضور ایشان در بحران ها باعث می شد دستگاه های مربوطه مسیولیت های خود را جدی تر انجام دهند؛ همچنین گروه های جهادی و مردمی نیز انگیزه بیشتری برای حضور و کمک رسانی پیدا کنند.

ظفری گفت: از آنجایی که بحران ها و حوادث طبیعی عمدتا در مناطق محروم رخ می دهند؛ حضور ایشان در این مناطق باعث دلگرمی مردم آسیب دیده شده بود. این دلگرمی باعث ایجاد یک نوع انسجام در تمام فعالیت های مدیریت بحران می شد و در واقع چرخه خدمت را به گردش در می آورد.

پایان خبر فطر نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انسجام بخشی به مدیریت بحران کشور از سوی آیت الله رییسی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انسجام بخشی به مدیریت بحران کشور از سوی آیت الله رییسی"، کلیک کنید.