بازار طلا از خواب خوش صعود، می پرد؟

به گزارش فطر نیوز ، قیمت طلا و سکه در هفته دوم اردیبهشت با بازدهی منفی بسته شد.

تجارت نیوز در خبری نوشت:این در حالی بود که هفته گذشته با وجود کاهش قیمت دلار و اونس جهانی طلا، بازار فلز زرد تحت تاثیر ایجاد تنش در خصوص اجرای سامانه جامع تجارت و اعتراض طلافروشان قرار گرفته و برخلاف روند فاکتورهای اساسی در برخی روزها افزایشی بود.

Screenshot 2024-05-04 at 11.57.25 AM

بازار طلا به اخبار سیاسی گره خورد!

اخبار مساعدی که طی هفته گذشته در پی سفر رییس کل بانک مرکزی به عربستان روانه بازارهای مالی شد، جو مثبتی را در میان معامله گران به وجود آورد. در همین راستا برخی فعالان اقتصادی این سفر را زمینه ساز کاهش فشارهای اقتصادی و ارزی تعبیر می کنند و امیدوارند آینده بهتری در پرتوی تعاملات منطقه ای در انتظار تهران باشد.

علاوه بر آن، به نظر می رسد موضوع سفر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران در تاریخ 17 تا 18 اردیبهشت، معامله گران را در لاک احتیاطی خواهد برد تا برآیند نتیجه این مذاکرات را در بازارهای مالی بسنجند. بنابراین ریزش یا افزایش قیمت در بازارهای مالی در روزهای آینده به اخبار سیاسی بستگی دارد. باید توجه داشت که عرصه سیاسی در ایران عرصه غافلگیری در دقیقه 90 است و برای همین نمی توان قدم سیاسی و اقتصادی بعدی را پیش بینی کرد.

گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش طلای جهانی با رقم 2301 دلاری در حال معامله است. اونس جهانی نقره نیز روی قیمت 26 دلار و 55 سنتی ایستاده است. هر گرم نقره 999 نیز روی رقم 52 هزار و 630 تومانی ایستاده است.

مثقال در کانال 14 میلیونی بسته شد

قیمت سکه امامی روز پنجشنبه 13 اردیبهشت روی رقم 41 میلیون و 809 هزار تومانی بسته شد. قیمت سکه بهار روی قیمت 38 میلیون و 230 هزار تومانی ایستاد. گفتنی است قیمت نیم سکه و ربع سکه به ترتیب با قیمت 24 میلیون و 200 هزار تومان و 15 میلیون و 500 هزار تومانی بسته شد. قیمت سکه گرمی روز پنجشنبه روی رقم 6 میلیون و 700 هزار تومانی ایستاد.

قیمت طلا در آخرین روز معاملاتی هفته افزایش محدودی داشت. هر مثقال طلای 18 عیار با افزایش 120 هزار تومانی در کانال 14 میلیون تومانی بسته شد. هر گرم طلای 18 عیار با رشد 18 هزار تومانی روی رقم سه میلیون و 448 هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و 402 هزار تومان معامله شد.

حباب سکه روز پنجشنبه بیشتر از رشد قیمت افزایش دارد. حباب سکه امامی 300 هزارتومان، سکه بهار 278 هزار تومان، نیم سکه 254 هزار تومان، ربع سکه 227 هزار تومان و سکه گرمی 214 هزار تومان افزایش دارد.

217

بازار طلا از خواب خوش صعود، می پرد؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازار طلا از خواب خوش صعود، می پرد؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازار طلا از خواب خوش صعود، می پرد؟"، کلیک کنید.