بازداشت بیش از 13 هزار فلسطینی از 7 اکتبر تاکنون توسط رژیم صهیونیستی

بازداشت بیش از 13 هزار فلسطینی از 7 اکتبر تاکنون توسط رژیم صهیونیستی

نهادهای مربوط به امور زندانیان فلسطینی اعلام کردند دستگیری بیش از 13 هزار فلسطینی در نوار غزه و کرانه باختری از 7 اکتبر تاکنون را توسط نیروهای رژیم صهیونیستی مستند کرده اند.

به گزارش فطر نیوز، یک گزارش حقوق بشری حاکی از آن است که «از 7 اکتبر تا 10 مه، نیروهای اشغالگر 13 هزار و 677 فلسطینی از جمله 8 هزار و 677 نفر از کرانه باختری و 5000 نفر از غزه را دستگیر کردند.»

در این گزارش اشاره شده است که زندانیان علاوه بر شرایط سخت زندگی در زندان ها، مورد ضرب و شتم، شوک الکتریکی، ریختن آب گرم بر سر، تهدید به مرگ و سلول انفرادی قرار گرفته اند.

براساس این گزارش، زندانیان مورد بی توجهی پزشکی و عدم مراقبت های بهداشتی لازم قرار می گیرند که در برخی موارد به وخامت وضعیت سلامتی، تشدید رنج و گاه مرگ آنها منجر می شود.

در این گزارش حقوق بشری ضمن اشاره به اینکه اشغالگران با کاهش امدادرسانی های آب و برق و مصادره وسایل برقی اسرا، جنگ جدیدی را علیه اسیران آغاز کرده اند، آمده است: اشغالگران به این امر هم بسنده نکرده اند بلکه مانع از هواخوری اسرا شده، آشپزخانه و مغازه را در داخل زندان ها بسته و مقدار غذای آنها را محدود کرده اند و تنها دو وعده غذای ساده در روز مجاز است.

همچنین رژیم اشغالگر تعدادی از آزاد شدگان از زندان های خود را مجدداً دستگیر کرد که اکثریت آنها از نظر اداری محکوم شده بودند و برخی از آنها تنها چند روزی بود که آزاد شده بودند. اکثر بازداشتی های پس از هفتم اکتبر زندانیانی بودند که حکم حبس خود را گذرانده بودند و غالبا به بازداشتگاه اداری منتقل شده اند.

به گزارش باشگاه اسرای فلسطین، شمار اسرای شهید در زندان های رژیم اشغالگر بر اثر جنایات شکنجه، سهل انگاری پزشکی و سیاست گرسنگی به 18 تن رسیده است.

پایان خبر فطر نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازداشت بیش از 13 هزار فلسطینی از 7 اکتبر تاکنون توسط رژیم صهیونیستی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازداشت بیش از 13 هزار فلسطینی از 7 اکتبر تاکنون توسط رژیم صهیونیستی"، کلیک کنید.