بازید سرپرست حجاج ایرانی از آشپرخانه مرکزی مکه

بازید سرپرست حجاج ایرانی از آشپرخانه مرکزی مکه

حجت الاسلام سیدعبدالفتاح نواب از آشپزخانه مرکزی مکه معروف به «ابوسرهد» بازدید کرد و در جریان فرآیند تهیه و توزیع غذای ضیوف الرحمان در این مجموعه قرار گرفت.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری فطر نیوز،حجت الاسلام نواب با ورود به این آشپزخانه مورد استقبال «ناصر ابوسرهد»، مالک و صاحب این مرکز قرار گرفت و او به رسم مهمان نوازی سنتی عرب ها با قهوه عربی از سرپرست حجاج ایرانی استقبال کرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در ادامه از سردخانه های سبزیجات و صیفی و گوشت، آشپزخانه و سالن های پخت غذا، انبار مرکزی و… بازدید کرد و به کارکنان این بخش ها خداقوت گفت و برای آنها سلامتی و توفیق روزافزون در خدمت به ضیوف الرحمان از خداوند متعال مسیلت کرد. رحیم غروری، مدیر ایرانی آشپزخانه مرکزی مکه نیز در این بازدید، توضیحاتی درباره فعالیت بخش های مختلف آن اعم از تهیه مواد اولیه غذایی و طبخ غذای زایران ارایه داد و تاکید کرد: در این آشپزخانه تلاش می شود که فرآیند طبخ غذا با نهایت رعایت مسایل بهداشتی و با بهترین کیفیت انجام شود.

حجت الاسلام نواب سپس در سخنانی کوتاه در جمع کارکنان این آشپزخانه گفت: خدمت به ضیوف الرحمان اقدامی فوق العاده و ارزشمند است، چرا که نتیجه زحمات شما به توان و انرژی برای زایران بیت الله الحرام برای طواف، اقامه نماز، ختم قرآن و یاد خداوند در جوار خانه خدا می شود. وی افزود: این که شما برای خدمت به زایران انتخاب شده اید، نتیجه دعای پدر و مادر شماست، چرا که ده ها هزار نفر آرزوی خدمت به زایران بیت الله الحرام در سرزمین وحی را دارند.

بازید سرپرست حجاج ایرانی از آشپرخانه مرکزی مکه

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در ادامه تجهیزات این آشپزخانه را مجهز و مدرن دانست و گفت: تلاش کنید علاوه بر این که غذای خوب و با کیفیت به زایران ارایه می دهید، بازدهی و راندمان کار را بالا ببرید. قدر مسیولیت و کار خود را بدانید. وی افزود: برای آینده و ارتقای کار تلاش کنید و در این زمینه نوآوری و ابتکار داشته باشید و سعی کنید در چرخه تاثیرگذاری بیشتری داشته باشید. برای بهینه سازی بیشتر همفکری کنید و راهکار های کارآمدتر پیدا کنید و از خود یک یادگاری در سرزمین وحی به جا بگذارید.

حجت الاسلام نواب گفت: یکی از حقوق زایر این است که در زمینه خدماتی که به وی می شود، اطلاع رسانی صورت گیرد و اگر زایران از فرآیند طبخ و توزیع غذا اطلاع پیدا کنند، قطعا رضایتمندی بیشتری برای آنها ایجاد می شود. سرپرست حجاج ایرانی همچنین از مالک این آشپزخانه نیز به خاطر همکاری با خادمان ضیوف الرحمن و فراهم کردن زمینه برای بومی سازی تجهیزات این مرکز تشکر کرد و برای زایران انجام اعمال و مناسک حج با نهایت آرامش و بازگشت با سلامتی به کشور را خداوند متعال مسیلت کرد.

رحیم غروری، مدیر ایرانی آشپزخانه مرکزی مکه نیز، با اشاره به این که مجموعه «ابوسرهد» با رویکردی کاملا بهداشتی، تغییرات سیستماتیک و بومی سازی دستگاه ها، در صدد ارایه بهترین خدمات به زایران بیت الله الحرام است، گفت: این مرکز آمادگی تهیه غذا با بهترین کیفیت برای زایران در مشاعر مقدسه را دارد. مراد ابوسرهد، از مالکان آشپزخانه نیز خدمت به زایران بیت الله الحرام را افتخار دانست و گفت: ما برای خدمت رسانی به زایران در ایام تشریق آماده هستیم. با سلام. برای استفاده

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازید سرپرست حجاج ایرانی از آشپرخانه مرکزی مکه" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازید سرپرست حجاج ایرانی از آشپرخانه مرکزی مکه"، کلیک کنید.