باقری: سرنوشت مشترک ایران و پاکستان ایجاب می کند برای توسعه روابط برنامه ریزی کنیم

سرپرست وزارت خارجه ایران در دیدار وزیر خارجه پاکستان گفت روابط دو کشور نه تنها ریشه در تاریخ مشترک دارد، بلکه سرنوشت مشترک ما ایجاب می کند برای تقویت و توسعه هر چه بیشتر روابط دو کشور در آینده برنامه ریزی کنیم و با حکمت و دوراندیشی تلاش دشمنان دو ملت را برای ایجاد اختلاف و شکاف بین دو کشور ناکام گذاریم.

به گزاش فطر نیوز، «علی باقری» سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه دیدارها و رایزنی های خود، در حاشیه نشست فوق العاده وزرای امور خارجه سازمان همکاری اقتصادی هشت کشور در حال توسعه (دی هشت) در استانبول، با «محمد اسحق دار» وزیر امور خارجه پاکستان در خصوص روند رو به رشد روابط تهران و اسلام آباد و برخی موضوعات مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه به خصوص مساله فلسطین گفت وگو و تبادل نظر کرد.

سرپرست وزارت خارجه ایران در این دیدار از ابراز محبت صمیمانه دولت و مردم پاکستان در مقطع دشوار بعد از شهادت رییس جمهور و وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد و سفر نخست وزیر و وزیر خارجه و دیگر مقامات عالی پاکستان به تهران برای شرکت در مراسم ادای احترام به شهدای خدمت را برای دولت و مردم ایران ارزشمند و تسلی بخش توصیف نمود.

باقری سفر تاریخی آیت الله رییسی به پاکستان و میزبانی و استقبال گرم و بسیار گسترده دولت و مردم پاکستان را نشان دهنده روابط عمیق و دوستانه بین 2 کشور و ملت و نگاه ویژه دولت پاکستان به روابط و چشم انداز روشن روابط 2 کشور همسایه و مسلمان توصیف کرد.

وی افزود: روابط 2 کشور نه تنها ریشه در تاریخ مشترک دارد، بلکه سرنوشت مشترک ما ایجاب می کند برای تقویت و توسعه هر چه بیشتر روابط 2 کشور در آینده برنامه ریزی کنیم و با حکمت و دوراندیشی تلاش دشمنان 2 ملت را برای ایجاد اختلاف و شکاف بین 2 کشور ناکام گذاریم.

باقری: سرنوشت مشترک ایران و پاکستان ایجاب می کند برای توسعه روابط برنامه ریزی کنیم
دیدار باقری و اسحق دار

محمد اسحق دار، وزیر امور پاکستان نیز در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره رییس جمهور و وزیر خارجه شهید ایران، به عمق تاثر و تاسف و ابراز عواطف دولت و مردم پاکستان در ابراز همدردی با دولت و مردم ایران اشاره کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان همچنین با اشاره به سفر مهم آیت الله رییسی، رییس جمهور فقید به پاکستان، بر اراده جدی مقامات کشورش برای پیگیری توافقات صورت گرفته در این سفر تاریخی تاکید کرد.

اسحق دار و باقری همچنین در این دیدار بر استمرار دیدارها و رایزنی های نزدیک بین طرفین برای پیگیری موضوعات مرتبط با توسعه روابط دوجانبه، همچنین مشورت در عرصه های منطقه ای و بین المللی برای حمایت و دفاع از حقوق مردم فلسطین در مجامع جهانی تاکید کردند.

پایان خبر فطر نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باقری: سرنوشت مشترک ایران و پاکستان ایجاب می کند برای توسعه روابط برنامه ریزی کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باقری: سرنوشت مشترک ایران و پاکستان ایجاب می کند برای توسعه روابط برنامه ریزی کنیم"، کلیک کنید.