بزرگترین تکه طلای جهان سر از کجا درآورد؟

این دو نفر که جان دیسون و ریچارد اوتس نام داشتند، در فوریه سال 1869 بزرگترین قطعه طلای جهان را در ایالت ویکتوریای استرالیا کشف کردند. وزن این قطعه طلای آبرفتی، که به نام «غریبه خوش آمدی» معروف شد، به 78 کیلوگرم می رسید و 61 سانتی متر طول داشت.

این قطعه از ساختاری کریستالی و ظاهری غیرصیقلی برخوردار بود، چرا که در دمای بالا در اعماق زمین تشکیل شده بود.

این دو مرد تکه طلای کشف شده خود را به شهر دانولی بردند تا در بانک چارترد لندن وزن شود. از آنجا که در زمان کشف هیچ ترازویی وجود نداشت که بتواند قطعه ای به این بزرگی را وزن کند، آهنگری در شهر آن را روی سندان خود گذاشت و سه تکه کرد.

تکه های شکسته این قطعه طلا پس از تحویل به بانک ذوب شد تا به شمش طلا تبدیل شود. خلوص این قطعه نیز حدود 91 درصد تخمین زده می شد که در نتیجه از آن حدود 71 کیلوگرم طلای خالص به دست آمد.

این شمش پس از آن از ملبورن به لندن فرستاده شد تا در خزانه بانک انگلستان نگهداری شود.

دو مرد یابنده نیز برای این قطعه طلا کمتر از 10 هزار پوند دریافت کردند، در حالی که اگر امروز یک قطعه مشابه پیدا شود حدود 2 میلیون پوند ارزش دارد.

بزرگترین تکه طلای جهان سر از کجا درآورد؟

اما یک قطعه طلای دیگر هم هست که علیرغم بزرگی اش شکسته نشده و اکنون به عنوان بزرگترین قطعه طلای موجود در دنیا در موزه ای در برزیل نگهداری می شود.

این قطعه که «پپیتا کانا» نام دارد، در سپتامبر سال 1983 توسط معدن کاری به نام خولیو دو دیوس فیلهو در ایالت پارای برزیل کشف شد. این قطعه 60.8 کیلوگرم وزن دارد که 52.3 کیلوگرم آن طلای خالص است.

کارشناسان معتقدند پپیتا کانا به نوبه خود تکه ای از یک قطعه طلای بزرگتر به وزن 164.1 کیلوگرم بوده است.

ظهور فن آوری های مختلف در برخی از اکتشافات طلا نقش مهمی ایفا کرده است و باعث شده تا افراد بتوانند قطعات بزرگی را به دست بیاورند. یک قطعه طلای عظیم که در سال 1980 توسط کوین هیلیر در منطقه کینگوور ایالت ویکتوریای استرالیا یافت شد، در حال حاضر عنوان بزرگترین تکه طلای کشف شده توسط فلزیاب را به خود اختصاص داده است.

این قطعه خارق العاده با وجود پیدا شدن در استرالیا، اکنون پس از فروش به قیمت بیش از یک میلیون دلار در کازینویی در لاس وگاس به نمایش گذاشته شده است. این تکه طلا 27.2 کیلوگرم وزن دارد.

5858

بزرگترین تکه طلای جهان سر از کجا درآورد؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بزرگترین تکه طلای جهان سر از کجا درآورد؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بزرگترین تکه طلای جهان سر از کجا درآورد؟"، کلیک کنید.