بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

بهترین روش آموزش زبان انگلیسی برای کودکان کدام روش است؟ چقدر با اصول آموزش زبان انگلیسی به کودکان آشنا هستید؟ بهترین سن جهت یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان چه سنی است؟ شیوه آموزش زبان دوم به کودکان، بیش از بزرگسالان نیاز به حساسیت، دقت و صرف انرژی بالاتر دارد و برای آموزش انگلیسی کودکان کلاس های آموزشی باید پر از شور و خلاقیت باشد. احتمالا از خود می پرسید بهترین روش به کودکان چیست و چرا باید دوم به کودکان برایمان مهم باشد؟ یادگیری زبان دوم اساسا یک آموزش انتزاعی و نامحسوس است، از طرفی کودکان نیز بیشتر پذیرای آموزش های عینی و قابل لمس هستند.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

بهترین زمان برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان!

در سال 1996، یک مقاله ی تحقیقاتی در رابطه با آموزش زبان و در روزنامه نیوزویک منتشر شد. در این مقاله، تحقیقات نشان داده بود که اگر کودک پس از 10 سالگی اش آغاز به آموختن زبان دوم کند، احتمال کمتری دارد که بعد ها بتواند مانند کسانی که آن زبان، زبان مادری شان است، صحبت کند. استفاده از لباس پلیسی در مناسبت های خاصی مانند جشنواره ها یا تظاهرات ویژه بسیار شیک و منحصر به فرد است . زبان شناسان زیادی، نتایج این تحقیق را تایید کرده اند. همچنین، تحقیقات بسیار دیگری هم انجام شد که تاکید بر آموزش زبان به کودکان داشت. به همین دلیل، بسیاری از پدرها و مادرها تاکید به آموزش زبان انگلیسی به کودکان زیر 10 سال خود دارند. با همراه بهترین باشید. برای ثبت نام در کلیک کنید.

نکات مهم در علاقه مند کردن کودکان به یادگیری زبان انگلیسی

امروزه علاقه والدین به آموزش زبان انگلیسی فرزندان از سنین کودکی بیش از گذشته شده است و این امر باتوجه به آگاهی پیدا کردن آنها نسبت به موثر بودن آموزش از سنین کودکی سرچشمه می گیرد. اما نکته مهمی که باید به آن توجه شود این است که راه و روش آموزش زبان انگلیسی به کودکان نیز دارای فوت و فن هایی است که باید به آنها دقت کرد. بازی برای کودکان در کلاس زبان انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی با بازی برای کودکان یکی از مهمترین عوامل علاقه مندی کودک به یادگیری زبان است. از آنجا که آموزش زبان انگلیسی برای کودکان الویت به حساب می آید چگونه اشتیاق کودکان را به آموزش زبان بیشتر کنیم؟

درست مانند نکاتی که در آموزش زبان انگلیسی به بزرگسالان توضیح دادیم، اینجا هم یادآوری می کنیم که برای یادگیری بهتر است محیط را به گونه ای شبیه سازی کنید که گویی کودک در یک کشور بومی انگلیسی زبان است. تنها در این صورت فرزند شما انگلیسی را همچون زبان مادری صحبت خواهد کرد. شبیه سازی محیط انگلیسی استفاده از فیلم و ویدیو علاوه بر بازی و سرگرمی که در بخش قبل در مورد آن به طور مفصل صحبت شد، نیز تاثیر بسزایی در تدریس خلاقانه زبان انگلیسی به کودکان دارد. این ویدیوها در واقع همان ویدیوهای انیمیشن و کارتونی هستند که آموزش زبان را با جذابیت رنگی و صوتی در ذهن کودکان تثبیت می کنند.

اگر فرزند شما هم جزو آن دسته فرزندانی است که بدون قصه شب خوابش نمی برد، از این فرصت استفاده کنید و لغات جدیدی که فرزندتان یادگرفته است را در قالب داستان و قصه شب به او بگویید. قطعا آن لغات بیشتر و بهتر در ذهن کودکتان خواهد ماند. فراموش نکنید که باید قصه های شاد و جذابی را تعریف کنید تا از سختی معنای کلمات جدید کم شود. داستان های انگلیسی بخوانید تکرار لغات جدیدی که کودکان شما در کلاس یادگرفته اند نیز یکی از بهترین روش آموزش زبان به کودکان است. زبان بدن برای درک بهتر کودکان نسبت به صفات سعی کنید از زبان بدن و حالات چهره استفاده کنید. صبور باشید کودکان با هم تفاوت دارند. آنها را باهم مقایسه نکنید و از اشتباه کودکان خود عصبی نشوید و به آنها فشار نیاورید .

آموزش زبان برای کودکان نیازمند صبر و حوصله بسیار است. باهم بازی کنید سعی کنید بازی هایی که به نحوی کودکانتان را با زبان انگلیسی درگیر می کند، پیدا کنید و در خانه با کودکان خود بازی کنید. آموزش زبان به کودکان همراه با بازی در یادگیری کودک بسیار مفید عمل می کند. کاردستی درست کنید اگر فرزندانتان در کلاس درس لغت مربوط به شکلی خاص را آموزش دیده اند، در منزل کاردستی آن را با او درست کنید. شما هم بیاموزید پارتنر کودک خود باشید. شما نیز در منزل مانند کودکان خود بیاموزید و به او این احساس را بدهید که او معلم شماست و آنچه را که آموخته است، به شما آموزش دهد.

بهترین روش های خلاقانه تدریس زبان انگلیسی به کودکان

بهترین روش آموزش زبان انگلیسی برای کودکان کدام است؟ باید بدانید که آموزش به کودکان و نحوه تدریس زبان انگلیسی به کودکان از جنبه های مختلفی دارای حساسیت های بالایی است. لباس راهنمایی رانندگی بچه گانه ممکن است دارای جزییات خاصی مثل نقشه های نظامی یا پرچم های ملی باشد . لذا این آموزش ها که اغلب دارای روش های خلاقانه زیادی نیز هستند، اگر بدرستی صورت نگیرد، می تواند در یادگیری و پذیرش زبان دوم در کودک تاثیر منفی هم بگذارد. در ادامه بهترین روش تدریس زبان انگلیسی برای کودکان را می خوانید. با رعایت موارد زیر آموزش زبان به کودکان در منزل برایتان تا حد زیادی راحت و آسانتر خواهد شد. با آموزش زبان و بالا بردن سطح خود، آموزش انگلیسی به کودک در منزل آسانتر خواهد بود!

محیط کلاس آموزش زبان به کودکان باید سرگرم کننده باشد . تفریح، تفریح، تفریح…مهمترین چیزی که برای هر بچه ای در الویت است. آموزش خلاقانه زبان انگلیسی به کودکان در قالب محیطی سرگرم کننده به قدری باید طبیعی جلوه کند که کودکان در پایان آموزش حس کنند فقط بازی کرده اند. در حالی که آموزش زبان انگلیسی کودکانه و حرفه ای به آنها در لایه ای ضخیم از سرگرمی پنهان شده است و کودکان آموزش را به چشم سرگرمی می بینند. در واقع بسیاری از معلمان کودکان و کارشناسان اعتقاد دارند که کودکان از طریق بازی بهتر می آموزند. بنابراین شما می توانید مفاهیم عمیقی را در حین بازی به کودکان آموزش دهید.

بازی کنید. بازی یک روش قدرتمند برای یادگیری در کودکان است. بازی های مختلفی وجود دارد که در کلاس آموزش زبان انگلیسی به کودکان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. مثلا می توانید برای آشنایی کودک با نام اعضای بدن، در قالب یک شعر انگلیسی کوتاه از او بخواهید هر قسمت بدن که نامش برده شد را نشان دهد. و یا مثلا نام یک وسیله را روی یک کارت بنویسید و آن را در بین کارت های دیگر قاطی کنید. سپس همه کارت ها را روی میز بریزید و از کودکان بخواهید کلمه ای که یادگرفته اند را از میان کارت ها پیدا کنند. برای اینکه بازی ها برای کودکان خسته کننده و خواب آور نباشد، سعی کنید خلاقیت در آموزش زبان انگلیسی به کودکان خرج کنید.

پیکاسو اعتقاد داشت که هر کودک در ذات خود یک هنرمند است، پس زبان انگلیسی را در قالب هنر به کودکان خود بیاموزید. نقاشی بکشید و نام رنگ ها و اشکال مختلفی که طراحی می کنند را به زبان انگلیسی به کودکان بیاموزید. کودکان عاشق رنگ ها هستند. آواز خواندن آن هم با علامت و اشاره به ساده ترین چیزها، برای کودکان جذاب است. اگر برای آواز خواندن از کار تیمی و گروه آواز استفاده کنید، بهتر یاد خواهند گرفت. شعرهای مختلف را با صدای بلند و آهنگ دادن به آن همراه کودکتان بخوانید. وقتی در کلاس غذاهای مورد علاقه و یا شرینی جات درست کنید، می توانید در مورد حواس 5 گانه صحبت کنید.

در همین حین حتما در مورد فرایند پخت و پز با کودکان صحبت کنید. آری! تدریس خلاقانه زبان به کودکان نیازمند حوصله فراوان است. از موسیقی و ترانه های شاد کودکانه استفاده کنید . از جمله روش تدریس زبان به کودکان استفاده از موسیقی است. از موسیقی و ترانه ها غافل نشوید. برای آموزش زبان انگلیسی به کودکتان سعی کنید که همه ی حواس او را درگیر کنید. بسیاری از بچه ها با شنیدن یاد می گیرند. به همین دلیل سعی کنید برای کودکتان، آهنگ های انگلیسی بگذارید. بعد از گذشت مدتی، کودک سعی می کند با آهنگ ها همراهی کند و بسیاری از واژه ها را به همین سادگی یاد می گیرد.

همینطور می توانید به این ترانه ها، حرکاتی را اضافه کنید. این ها باعث می شوند تا کودکان کلمات را به خوبی به ذهن بسپارند. حتی می توان کودک را به اجرای آهنگ تشویق کرد. آموزش زبان انگلیسی برای کودکان را با تحرک یاد بدهید . بهترین روش تدریس زبان انگلیسی به کودکان به صورت کار عملی است. یک متخصص آموزش زبان انگلیسی به کودکان بیان می کند که اگر کودکان آموزش را به صورت عملی ببینند، بهتر یاد خواهند گرفت. در همین راستا گفته می شود که اگر کودکان آموزش را در حین حرکت، یعنی همان کار عملی بیاموزند تمام بدن آنها، آن آموزش را درک خواهد کرد. یک روش پیشنهادی این است که چشمان کودک را ببندید و به او وسایلی برای لمس کردن بدهید.

روش پیشنهادی دیگر در این نوع آموزش این است که بجای پرسش روی کاغذ از کودکان، سوالات و جواب ها را روی بلوک های دو دیوار کلاس بچسبانید. سپس از کودکان بخواهید تنها جواب درست را به سوال مربوطه متصل کند. برای آموزش زبان به کودکان از فضای باز استفاده کنید . برخی از والدین ترجیح می دهند که لباس بسیجی پسرانه را به عنوان لباس اصلی برای فعالیت های خاصی همچون پارکور یا مسابقات ورزشی خریداری کنند . یکی از نحوه آموزش زبان انگلیسی به کودکان استفاده از فضای باز است. از امکانات فضای بیرون هم برای آموزش به کودکتان استفاده کنید. گاهی اوقات کلاس خود را در فضای باز تشکیل دهید. خوب است بدانید که برگزاری کلاس در فضای باز، تاثیر بسزایی در یادگیری زبان انگلیسی و یادگیری لغاتی که مربوط به آن محیط می شود، دارد.

مثلا می توانید کودکتان را به باغ وحش ببرید و ضمن تفریح، نام حیوانات باغ وحش را هم به او بیاموزید. وقتی هم که به خانه برگشتید، از کودکتان بخواهید تا تصویر حیواناتی را که دیده، بکشد و همزمان درباره ی آن ها با زبان انگلیسی حرف بزند. کودکان زبان آموز را تحت فشار قرار ندهید . یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه کنید این است که هرگز به هنگام آموزش زبان انگلیسی به کودکان زیر 10 سال به آنها فشار وارد نکنید. از طرفی فراموش نکنید که یادگیری زبان انگلیسی کودکان بسیار راحت تر از بزرگسالان است. بنابراین دیگر نیازی نیست که نگران این باشید که لحظه ای کودک از آموزش غفلت کند، او در مسیر تسلط قرار دارد و جای نگرانی نیست.

کودکان به طور معمول در طی 3 مرحله آموزه های جدید زبان را فرا می گیرند. در مرحله اول، کلمات و گرامری که شما می گویید را شناسایی و ارزیابی می کنند. در مرحله دوم با شنیدن دوباره آنها، متناسب با آن واکنش نشان می دهند. سپس در مرحله سوم آنها می توانند با استفاده از ساختارهای زبانی خود به شما پاسخ دهند. یک نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که اگر دانش آموزان شما به اشتباه لغتی را استفاده می کنند یا تلفظ اشتباهی دارند، بجای فشار آوردن کافی است بلافاصله درست آن را تکرار کنید. زیرا بازخورد طبیعی مغز انسان اینگونه است که متوجه اشتباهش خواهد شد و دانش آموزان با شنیدن حالت درست بهتر یاد می گیرند.

از طرفی همانطور که ابتدا هم بیان کردیم، از آنجاییکه یادگیری زبان موضوعی کاملا انتزاعی است و کودکان تنها چیزهای ملموس را می پذیرند، پس طبیعتا ممکن است آنها قادر به بیان گرامر و سایر جنبه های فنی زبان نباشند. این که کودکان نتوانند گرامر را درست ادا کنند اشکالی ندارد، شما تنها حواستان باشد که آموزشتان سرگرم کننده باشد و بدانید که کودکان بدون هیچ گونه فشاری در کمترین زمان مسلط خواهند شد. امیدواریم نکاتی که در این مقاله بررسی شد به شما کمک کند تا دغدغه یادگیری کودکان خود را با خیالی آسوده رفع کنید. نیاز  یادگیری زبان انگلیسی در کودکان نیازی است که روز به روز افزایش و اهمیت پیدا می کند، ما سعی می کنیم در کنار شما بهترین راه های رفع این نیاز را مرور کنیم، همراه ما باشید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی, کسب و کار ایرانی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان"، کلیک کنید.