بورل: اتحادیه اروپا نمی تواند سپاه را «تروریستی» اعلام کند

بورل: اتحادیه اروپا نمی تواند سپاه را «تروریستی» اعلام کند

رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنانی گفت که این اتحادیه در شرایط فعلی نمی تواند سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را «تروریستی» اعلام کند.

به گزارش فطر نیوز، «جوزپ بورل» رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت وگو با روزنامه لوموند در این باره گفت: «ما بارها درباره افزودن سپاه پاسداران به فهرست سازمان های تروریستی صحبت کرده ایم و این کاری بود که دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا انجام داد، با این وجود مقام قضایی اتحادیه اروپا باید تشخیص دهد که سپاه مرتکب اقدام تروریستی شده است و در حال حاضر چنین نیست.»

وی درباره تحریم های جدید علیه تهران نیز گفت: این اقدام ابتدا مستلزم وجود چیزهایی است که قابل تحریم باشد.

بورل همچنین تاکید کرد: در پی پاسخ احتمالی اسراییل به حمله ای که ایران با پهپاد و موشک انجام داده است، به نفع همه است که شاهد رویارویی منطقه ای نباشیم.

وی تاکید کرد: اتحادیه اروپا قدرت دیپلماتیک دارد و هدفش کاهش تنش در منطقه از طریق روابط خود با تل آویو و کشورهای عضو، به ویژه آلمان، و متحدان بین المللی آن مانند واشنگتن است.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که «یسراییل کاتس» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی درپی پاسخ تنبیهی جمهوری اسلامی ایران خواستار تحریم کشورمان و قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست به اصطلاح «تروریسم» اتحادیه اروپا شد.

روابط عمومی کل سپاه بامداد روز یکشنبه در اطلاعیه ای از پاسخ نیروی هوا فضای سپاه به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از مستشاران کشورمان در سوریه، از حمله و اصابت موفق ده ها فروند موشک و پهپاد به اهدافی درون سرزمین های اشغالی خبر داد.

این حملات علاوه بر تخریب مواضع نظامی ارتش رژیم صهیونیستی از جمله پایگاه اطلاعاتی در منطقه «جبل الشیخ» و پایگاه هوایی «نواتیم»، هزینه های هنگفتی نیز برای رژیم صهیونیستی و سامانه های پدافند هوایی آن به همراه داشته است.

 

پایان خبر فطر نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بورل: اتحادیه اروپا نمی تواند سپاه را «تروریستی» اعلام کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بورل: اتحادیه اروپا نمی تواند سپاه را «تروریستی» اعلام کند"، کلیک کنید.