بورل و گوترش درباره وضعیت غزه گفت وگو کردند/ بررسی طرح غزه پس از جنگ در نشست مونیخ

بورل و گوترش درباره وضعیت غزه گفت وگو کردند/ بررسی طرح غزه پس از جنگ در نشست مونیخ

جوزپ بورل روز جمعه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ، با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد درباره وضعیت غزه گفت وگو کرد.

به گزارش فطر نیوز، اداره امور خارجه اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد که جوزپ بورل، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر ضرورت تداوم کمک های مالی برای آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطین (آنروا) تاکید کرد و از گوترش برای «کار سرنوشت ساز» این آژانس تشکر کرد.

بورل خاطرنشان کرد که 153 کارمند آنروا در نتیجه حملات اشغالگران کشته شدند.

این گفت وگو در حالی است که وزرای آمریکایی، عربی و اروپایی در مونیخ در مورد طرح غزه پس از جنگ و ارتباط آن با تلاش برای عادی سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی گفت وگو کردند.

طبق گزارش رویترز، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا، شاهزاده فیصل بن فرحان همتای سعودی وی و وزرای خارجه اردن، قطر، آلمان، بریتانیا، فرانسه و ایتالیا از جمله کسانی بودند که در حاشیه کنفرانس امنیتی سالانه مونیخ با یکدیگر دیدار کردند.

به گفته مقامات، این نشست اولین جلسه از زمان حمله جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به اراضی اشغالی در هفت اکتبر است.

یک مقام بلندپایه آمریکایی گفت: نشست مذکور با هدف اشتراک گذاری نتایج مذاکرات آمریکا و کشورهای اروپایی و عربی در خصوص غزه پس از جنگ، علاوه بر عادی سازی روابط اسراییل و عربستان سعودی، افزایش ادغام اسراییل در منطقه، تضمین های امنیتی، مسیر تشکیل کشور فلسطین و راه های اصلاح تشکیلات خودگردان فلسطین انجام شد.

وی افزود: اختلافاتی بین کشورهای غربی و عربی در مورد نزاع اسراییل و فلسطین به وجود آمد و بیشتر این کشورها خواستار تلاش برای کاهش اوضاع انسانی در نوار غزه شدند.

اما با افزایش شمار تلفات غیرنظامیان، مقامات می گویند که نیاز فوری به بحث در مورد زمان رسیدن به یک آتش بس طولانی مدت وجود دارد.

پایان خبر فطر نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بورل و گوترش درباره وضعیت غزه گفت وگو کردند/ بررسی طرح غزه پس از جنگ در نشست مونیخ" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بورل و گوترش درباره وضعیت غزه گفت وگو کردند/ بررسی طرح غزه پس از جنگ در نشست مونیخ"، کلیک کنید.