بومی‌سازی ماشین‌آلات ابزار CNC از سوی دانش‌بنیان‌ها

بومی‌سازی ماشین‌آلات ابزار CNC از سوی دانش‌بنیان‌ها

محققان یکی از شرکت‌های فناور موفق به بومی‌سازی چهار نوع ماشین‌آلات ابزار CNC شدند.

به گزارش فطر نیوز، غلامرضا نیکبخت، مدیرعامل این شرکت فناور با بیان اینکه این شرکت، تولیدکننده بزرگترین ماشین ابزار CNC با وزن ۲۸ تن است که در حال حاضر به بازار عرضه شده است، گفت: مجموعه ما دارای پنج محصول دانش‌بنیان است که شامل چهار نوع ماشین‌آلات ابزار CNC و یک درایور الکترونیکی موتورهای سروو می‌شود.

وی کاربرد درایور الکترونیکی موتورهای سروو را برای موقعیت‌های دقیق مانند استفاده در ماشین‌های CNC دانست و اظهار کرد: این شرکت‌ها عمدتاً بخشی از قطعات را در داخل کشور، تولید و مابقی قطعات را از خارج وارد می‌کنند. در مقابل، ما در مجموعه خود با تکیه بر دانش و تخصص داخلی، موفق به بومی‌سازی فناوری ساخت این ماشین‌ها شدیم.

به نقل از معاونت علمی ریاست‌جمهوری، نیکبخت افزود: دو مورد از محصولات ما در این زمینه حائز اهمیت هستند. اول اینکه این محصولات می‌توانند تنوع ماشین‌های CNC تولیدی را افزایش دهند. دوم اینکه به دلیل وزن بالای این ماشین‌ها در شرایط تحریم، واردات آنها با مشکل مواجه می‌شود. بومی‌سازی این محصولات به ما این امکان را داده است که نیاز خود به واردات قطعات سنگین به طور کامل برطرف کنیم و تنها قطعاتی را که امکان ساخت آنها در داخل کشور وجود ندارد، به صورت محدود و با روش‌هایی مانند حمل و نقل هوایی وارد کنیم.

پایان خبر فطر نیوز

بومی‌سازی ماشین‌آلات ابزار CNC از سوی دانش‌بنیان‌ها

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بومی‌سازی ماشین‌آلات ابزار CNC از سوی دانش‌بنیان‌ها" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بومی‌سازی ماشین‌آلات ابزار CNC از سوی دانش‌بنیان‌ها"، کلیک کنید.