تامین 3.2 میلیارد دلار برای کالاهای اساسی، صنایع و واردات در برابر صادرات 

تامین 3.2 میلیارد دلار برای کالاهای اساسی، صنایع و واردات در برابر صادرات 

از اول فروردین تا اول اردیبهشت 1403 معادل سه میلیارد و دو میلیون دلار ارز برای واردات کالاهای اساسی، دارو، تجاری و بازرگانی، واردات در مقابل صادرات و خدمات تامین شده است.

به گزارش فطر نیوز، علی طرزعلی – معاون ارزی مرکز مبادله ارز و طلای ایران – در خصوص روند تامین ارز در سال جاری گفت: از ابتدای سال تا یکم اردیبهشت ماه سه میلیارد دلار ارز برای کالاهای اساسی، خدمات، تجهیزات صنعتی و سایر موارد تامین ارز از سوی بانک مرکزی انجام شد.

وی گفت: برای کالاهای اساسی به نرخ 28 هزار و 500 تومان 621 میلیون دلار برای نیاز صنعت و تجهیزات تولید به نرخ 41 هزار تومان مبلغ یک میلیارد و 744 میلیون دلار و برای خدمات 539 میلیون دلار تامین ارز صورت گرفت.

طرزعلی بیان کرد: برای واردات کالای اسای کشاورزی شامل گندم، دانه های روغنی و نهاده های دامی 548 میلیون دلار، برای دارو، مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی 73 میلیون دلار و در مجموع 621 میلیون دلار برای کالای اساسی و دارو ارز پرداخت شد.

معاون مرکز مبادله ارز و طلای ایران افزود: تامین ارز نیمایی برای «صنایع حمل و نقل و خودرو»  معادل 398 میلیون دلار، «صنایع تجهیزات برق و الکترونیک» معادل 134 میلیون دلار، «صنایع معدنی» معادل 112 میلیون دلار ، «ماشین آلات و تجهیزات تولید» معادل 88 میلیون دلار و «منسوجات و پوشاک» 155معادل  میلیون دلار صورت گرفته است. این گروه های صنایع همچنین به ترتیب 165، 26، 126، 91، یک میلیون دلار ارز توافقی یا واردات در مقابل صادرات تا پایاین فروردین ماه سال جاری دریافت کرده اند. 

علاوه بر این گروه ها، 861 میلیون دلار ارز نیمایی و 130 میلیون دلار ارز واردات در مقابل صادرات به سایر صنایع اختصاص داده شده است.

وی در پایان گفت: طی 18 مرحله حراج شمش طلا در مرکز بادله ارز و طلای ایران تاکنون 2461 کیلوگرم طلا به فروش رسیده است. همچنین 19 مرحله حراج امروز ( دوم اردیبهشت ماه سال جاری) برگزار شد. 

پایان خبر فطر نیوز 

تامین 3.2 میلیارد دلار برای کالاهای اساسی، صنایع و واردات در برابر صادرات 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تامین 3.2 میلیارد دلار برای کالاهای اساسی، صنایع و واردات در برابر صادرات " هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تامین 3.2 میلیارد دلار برای کالاهای اساسی، صنایع و واردات در برابر صادرات "، کلیک کنید.