تقدیر جشنواره فیلم فجر از بازیگر فقید «هامون» +فیلم

فجر 42 از نگاه فطر نیوز|

تقدیر جشنواره فیلم فجر از بازیگر فقید «هامون» فیلم

هفتمین روز از چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر به بازیگر فقید فیلم های سینمایی «هامون»، «کیمیا» و «بانو» تقدیم می شود.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری فطر نیوز، یکی از اقدامات پسندیده دبیرخانه چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، تقدیم هر روز از روزهای جشنواره به یکی از هنرمندان فقید سینما است.

 

در این قالب، پیش از نمایش هرکدام از فیلم ها تیزر کوتاهی به یاد آن هنرمند فقید پخش می شود که تجدید خاطره مخاطبان با سنیماگران و بازیگران خاطره ساز سال های نه چندان دور را به دنبال دارد. از سوی دیگر، پس از نوبت اول نمایش فیلم ها در برج میلاد برای اهالی رسانه و پیش از آغاز نشست خبری آن فیلم، مراسم کوتاهی برای تقدیر از هنرمندان فقید با حضور بازماندگان و خانواده های آنان برگزار می شود.

 

تاکنون (روز هفتم جشنواره) در این برنامه ازهنرمندانی همچون زنده یادان ایرج تقی پور، مرتضی پورصمدی، پروانه معصومی، کیومرث پوراحمد، آتیلا پسیانی و فریماه فرجامی  تقدیرشده است.

 

امروز و درهفتمین روز از جشنواره بین المللی فیلم فجر به بیتا فرهی بازیگر فقید سینمای ایران تقدیم شده است.

 

زنده یاد فرهی، حضور خود در آثار نمایشی را در سال 1368 با فیلم «هامون» زنده یاد داریوش مهرجویی آغاز کرد و با درخشش در همین فیلم به یکی از چهره های شاخص بازیگری در سینما در دهه هفتاد و هشتاد تبدیل شد. فیلم های «بانو»، «کیمیا»، «خون بازی»، «اعتراض»، «خانه ای روی آب»، «میکس»، «پارک وی»، «در انتظار معجزه»، «شیش و بش» و «برادرم خسرو» از جمله آثار سینمایی است که فرهی دراین سال ها در آن ها نقش آفرینی کرده است.

تقدیر جشنواره فیلم فجر از بازیگر فقید «هامون»

این بازیگر فقید که در بیش از بیست فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخته با پنج بار نامزدی دریافت سیمرغ بلورین بازیگری، در سال 1368 برای فیلم هامون دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن هشتمین جشنواره فیلم فجر را دریافت کرد.

مرحوم فرهی در تلویزیون نیز با مجموعه های «ولایت عشق»، «طلسم شدگان»، «سرزمین کهن» و «از یاد ها رفته» برای مخاطبان تلویزیونی هم به نام و تصویری آشنا بدل شد.

آخرین بازی های او در سینما نیز به ایفای نقش کوتاهی در فیلم «لامینور» زنده یاد داریوش مهرجویی و «موافقت اصولی» به کارگردانی امیر پورکیان باز می گردد.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تقدیر جشنواره فیلم فجر از بازیگر فقید «هامون» +فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تقدیر جشنواره فیلم فجر از بازیگر فقید «هامون» +فیلم"، کلیک کنید.