تقویت و توسعه دیپلماسی علمی و فرهنگی ایران و عمان

در دیدار وزیر امور خارجه عمان با همسر شهید جمهور مطرح شد؛

تقویت و توسعه دیپلماسی علمی و فرهنگی ایران و عمان

وزیر خارجه عمان در دیدار با همسر رییس جمهور شهید ضمن قدردانی از نکته سنجی و دقت راهبردی جمیله علم الهدی از وی دعوت کرد تا به عمان سفر کند تاظرفیت های مشترک دوکشور را در دیپلماسی فرهنگی و علمی توسعه بخشد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری فطر نیوز، وزیر خارجه عمان و هییت همراه با همسر رییس جمهور شهید آیت الله رییسی در دفتر وی در پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی دیدارکرد.

در این دیدار که علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان نیز حضور داشت، وزیر خارجه عمان تسلیت خود و کشور عمان را به همسر شهید رییسی و ملت جمهوری اسلامی ایران ابراز کرد.

در ادامه خانم علم الهدی مهم ترین پل ارتباطی بین دو کشور را راهبرد انقلاب اسلامی در وحدت سنی و شیعه دانست و بیان کرد: امروزه شاهد قدرت جهان اسلام بر پایه ی این راهبرد هستیم. دولت آقای رییسی و شخص ایشان این راهبرد را پیش از پیش ارتقا بخشید.

وی بیان کرد: همچنین شاهد بودیم یک علاقه عاطفی بین شیخ سلطان و شهید رییسی شکل گرفته بود.

این استاد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به تقویت دیپلماسی فرهنگی و علمی بین کشور های منطقه اذعان کرد: در راستای هدف استراتژیک سیاست خارجه دولت آقای رییسی و همگرایی بین کشور های منطقه، باید دیپلماسی فرهنگی و علمی در این همگرایی بیشتر به کار گرفته شود و این نقاط مشترک و این هم افزایی فرهنگی و علمی را بین دو کشور توسعه بخشیم.

در ادامه همسر رییس جمهور شهید از وزیر خارجه عمان خواست تا تمهیداتی بیاندیشد تا نخبگان، دانشگاهیان، زنان فعال، روزنامه نگاران عمانی به ایران بیایند و این علاقه و ارتباطات فرهنگی بیشتر رخ دهد.

وزیر خارجه عمان ضمن قدردانی از نکته سنجی و دقت راهبردی جمیله علم الهدی متقابلا از وی دعوت کرد تا به عمان سفر کند و ظرفیت های مشترک دوکشور را توسعه بخشد.

وی همچنین از سفیر عمان درخواست کرد که مقدمات برقراری این دیپلماسی فرهنگی و علمی را محیا کند.

سفیر عمان نیز در این دیدار تصریح کرد: حقیقتاً شهادت رییس جمهور ایران بنده و خانواده ام را بسیار متالم کرد و خانواده من به شما عرض سلام دارند و خیلی دوست دارند که با شما ملاقات داشته باشند، انشالله موقعیتی فراهم شود تا خانواده ام بتوانند با شما ملاقات داشته باشند.

تقویت و توسعه دیپلماسی علمی و فرهنگی ایران و عمان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تقویت و توسعه دیپلماسی علمی و فرهنگی ایران و عمان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تقویت و توسعه دیپلماسی علمی و فرهنگی ایران و عمان"، کلیک کنید.