تقید به قوانین داخلی مهم ترین عامل بازدارنده برای یکسان سازی قوانین بین المللی

تقید به قوانین داخلی مهم ترین عامل بازدارنده برای یکسان سازی قوانین بین المللی

معاون حقوقی قوه قضاییه تقید هر کشور به قوانین داخلی را از جمله مهم ترین عامل بازدارنده برای یکسان سازی قوانین بین المللی دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری فطر نیوز، نخستین همایش ملی تاثیر متقابل حقوق بین الملل و حقوق داخلی در توسعه قوانین با حضور بهزاد پورسید معاون حقوقی قوه قضاییه، حیدر آسیابی رییس کل دادگستری استان گلستان و پروین فرشچی عضو هییت علمی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران با محور های حقوق خصوصی، حقوق جزا، حقوق عمومی، حقوق تجارت، حقوق محیط زیست و منابع طبیعی، حقوق دادرسی ها، روابط دیپلماتیک، حقوق مالکیت فکری و مهنوی، حکمرانی اسلامی و اقتصاد و کسب و کار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان برگزار شد.

بهزاد پورسید معاون حقوقی قوه قضاییه تقید هر کشور به قوانین داخلی را از جمله مهم ترین عامل بازدارنده برای یکسان سازی قوانین بین المللی دانست و اظهار کرد: مهم ترین وظیفه کمیسیون حقوق تجارت بین الملل سازمان ملل متحد، کمک به فعالیت های قانون گذاری، قایده سازی و کمک به اصلاح حقوقی و حل تعارضات داخلی، برای کشور های عضو این سازمان است به عبارتی دیگر یکنواخت سازی قوانین داخلی کشور ها با قوانین بین الملل بوده؛ اما ازآنجایی که هر کشوری پایبند به قوانین داخلی خود است؛ بنابراین این کمیسیون به سمت کاهش تعارضات پیش رفت.

وی افزود: تطابق تعهدات وضع شده بین دولت جمهوری اسلامی و سایر دول با قوانین جمهوری اسلامی به بیانی دیگر تصویب معاهدات بین دولت جمهوری اسلامی و سایر دولت ها در صلاحیت مجلس شورای اسلامی است. 

اهداف همایش ملی تاثیر متقابل حقوق بین الملل و حقوق داخلی در توسعه قوانین

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان نیز با اشاره به شناسایی و تاثیر متقابل حقوق بین الملل و حقوق داخلی به بررسی اهداف همایش پرداخت و گفت: ارتقای سطح علمی استادان و دانشجویان در بررسی حقوق داخلی و بین المللی و چگونگی تبیین قواعد بین المللی و همکاری با استادان و نخبگان علمی در داخل و خارج از کشور در توسعه و ارتقای دانش حقوق در کشور از جمله اهداف این همایش بود.

هادی الماسی اضافه کرد:  مشارکت و همکاری با مراکز علمی داخلی و خارجی برای ارتقاء سطوح علمی و پژوهشی، ایجاد انگیزه در استاد و دانشجو برای تحقیق و پژوهش، مشارکت تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در تحقق پژوهش های اثر بخش در حوزه های علمی و مشارکت در ارتقای دستاورد های علمی در حوزه حقوق از دیگر اهداف این همایش بود.

وی تعداد مقالات رسیده به دبیرخانه همایش را 256 مورد عنوان کرد و ادامه داد: تعداد مقالات رسیده به همایش 256 مقاله بود که 246 مقاله مورد پذیرفته و26 مورد سخنرانی و مابقی بصورت پوستر ارایه شد. این همایش، نخستین همایش با ریوکرد اقتصاد سبز بوده کاغذی برای پذیرش و گواهی شرکت کنندگان استفاده نشده و نخستین بار بوده که کتابچه همایش در قالب کتاب چاپ و رونمایی شده است.

تقید به قوانین داخلی مهم ترین عامل بازدارنده برای یکسان سازی قوانین بین المللی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تقید به قوانین داخلی مهم ترین عامل بازدارنده برای یکسان سازی قوانین بین المللی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تقید به قوانین داخلی مهم ترین عامل بازدارنده برای یکسان سازی قوانین بین المللی"، کلیک کنید.