تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی کتاب کودک و نوجوان

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی کتاب کودک و نوجوان

مهلت ارسال آثار برای شرکت در نخستین جشنواره ملی و بین المللی کتاب کودک و نوجوان تا 31خردادماه 1403 تمدید شد.

به گزارش فطر نیوز، برای اولین بار، جشنواره ملی و بین المللی کتاب کودک و نوجوان در سه بخش خردسال، کودک و نوجوان برگزار می شود. این جشنواره یک سال در سطح ملی و بین المللی و سال دیگر در سطح بین المللی برگزار خواهد شد.

 بر اساس خبر روابط عمومی خانه کتاب، کتاب های کودک و نوجوان نقش بسزایی در توسعه فرهنگی و تربیتی جامعه دارند. آنها علاوه بر اینکه ابزاری برای آموزش و یادگیری هستند، به عنوان پلی برای منتقل کردن ارزش ها، باورها، و سبک زندگی ایرانی اسلامی به نسل آینده عمل می کنند. این کتاب ها می توانند با توجه به محتوا و موضوعاتی که ارایه می دهند، به تقویت هویت فرهنگی و اجتماعی نوجوانان و کودکان کمک کنند و در تربیت آنها نقش موثری داشته باشند.

از تمامی ناشران، نویسندگان، شاعران، پژوهشگران و تصویرگران محترم دعوت می شود، آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

شرایط شرکت در جشنواره

1.  آثار باید در سال 1402 منتشر شده باشند.
2. تمامی آثار باید با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده و در سامانه خانه کتاب و ادبیات ایران ثبت شده باشند.
3. هر مولف/ناشر مجاز است هر تعداد اثر منتشر شده در بازه زمانی جشنواره را ارسال کند.
4. بررسی و داوری آثار در زمینه های داستان کوتاه، داستان بلند و رمان، شعر و نثر ادبی، کلیات، پژوهش و تصویرگری صورت می گیرد.
آثار ارسالی توسط داوران جشنواره مورد بررسی قرار خواهند گرفت و برترین آن ها به عنوان برندگان جایزه در مهرماه سال 1403 معرفی شده و علاوه بر جایزه نقدی، لوح یادبود و نشان جشنواره را دریافت خواهند کرد.

در بخش اصلی، آثار باید تالیفی و به زبان فارسی باشد.
آثاری که در سال های قبل با عنوانی دیگر یا توسط ناشری دیگر به چاپ رسیده یا به صورت گزیده آثار قبلی باشد، داوری نمی شود.
دبیرخانه آثار رسیده به دبیرخانه را در روند داوری بررسی خواهد کرد.

مهلت و شیوه ارسال اثر

ناشران، شاعران، نویسندگان، پژوهشگران و تصویرگران می توانند پس از تکمیل نسخه فیزیکی فرم بارگذاری شده در نشانی ketab.ir/ketabkodak نسخه از آثار خود را  به نشانی تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان شهید برادران مظفرجنوبی، خیابان خواجه نصیر، پلاک 2، سرای اهل قلم، طبقه 4، کدپستی 1315773411، دبیرخانه نخستین جشنواره کتاب کودک و نوجوان ارسال کنند. شرکت کنندگان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر  با شماره تلفن 91006363- 021 داخلی (808 و 809) تماس گرفته یا به نشانی ketab.ir مراجعه کنند.

پایان خبر فطر نیوز 

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی کتاب کودک و نوجوان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی کتاب کودک و نوجوان" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی کتاب کودک و نوجوان"، کلیک کنید.