توضیح خزعلی درباره منتفی شدن ذکر نام مادر روی کارت ملی

توضیح خزعلی درباره منتفی شدن ذکر نام مادر روی کارت ملی

به گزارش فطر نیوز، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده درباره اینکه چرا اسم پدر و مادر از کارت ملی حذف می شود و چه چیزی جایگزین آن می شود؛ اظهار داشت: اسم پدر و مادر در ظاهر حذف شده ولی در واقع هم اسم پدر و مادر و هم سایر مشخصات وجود دارد.

انسیه خزعلی در گفت و گو با ایرنا درباره اینکه چه تلاشی برای آوردن اسم مادر در کارت ملی انجام شده است، خاطر نشان کرد: در جلسه ای که 2 سال پیش با رییس جمهور داشتیم برخی از بانوان درخواست نوشتن نام مادر روی کارت ملی و در کنار نام پدر را مطرح کردند و رییس جمهور هم از این مطلب استقبال کردند و ما هم پیگیر مطلب در کمیسیون های مختلف دولت شدیم.

وی افزود: در نهایت در کمیسیون اصلی، نماینده ثبت احوال اعلام کرد که قرار است کارت ها تغییر کند و در کارت های جدید نام پدر و مادر نخواهد بود، لذا مطلب به دلیل عدم موضوعیت از دستور خارج شد.

خزعلی در پاسخ به این پرسش که چرا اسم پدر و مادر حذف می شود و چه چیزی جایگزین آن می شود، تاکید کرد: در ظاهر حذف شده ولی در واقع هم اسم پدر و مادر و هم سایر مشخصات وجود دارد.

معاون رییس جمهور ادامه داد: ظاهراً سیاست این است که اطلاعات حداقلی در روی کارت آورده شود و به جای آن بارکدی در روی کارت آورده شود که مشخصات شناسنامه ای فرد صاحب کارت از جمله مشخصات پدر و مادر او از طریق بارکد قابل رویت است.

47236

توضیح خزعلی درباره منتفی شدن ذکر نام مادر روی کارت ملی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توضیح خزعلی درباره منتفی شدن ذکر نام مادر روی کارت ملی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توضیح خزعلی درباره منتفی شدن ذکر نام مادر روی کارت ملی"، کلیک کنید.