جراح بیمارستان جانز هاپکینز: بایدن به «دمانس پیش رونده» مبتلا است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین فطر نیوز، «مارتین ماکاری» استاد دانشگاه و جراح بیمارستان جانز هاپکینز بامداد یکشنبه تایید کرد که «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا علایم بیماری «زوال عقل تهاجمی» را دارد.

ماکاری در مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز» گفت: «افت توانایی های شناختی [بایدن] در حال رخ دادن در مقابل چشمان ما است. تفاوت بسیار آشکاری بین نحوه عملکرد او با آنچه پنج سال قبل بود مشاهده می شود».

وی با بیان اینکه اشتباهات گفتاری یا جابجا بیان کردن کلمات برای افراد حین سخنرانی در برخی اوقات پیش می آید، اما توضیح داد که در موضوع بایدن، پرش های حافظه و روند آهسته صحبت کردن به قدری سریع پیش رفته که نگرانی های جدی را ایجاد کرده است.

این متخصص جراحی و استاد دانشگاه پزشکی جانز هاپکینز ضمن موجه دانستن نگرانی های مردم آمریکا درباره سلامت بایدن برای حضور در دوم ریاست جمهوری این کشور، افزود: «با چنین روندی، پایدار شدن ناگهانی [وضعیت بایدن] کاملا غیرممکن است. این مشخصا دمانس پیش رونده است».

دمانس پیش رونده یا تهاجمی، نوعی از زوال عقل در حال پیشرفت است که تمام قسمت های مغز را درگیر می کند.

بایدن به دلیل سن بالا و از دست دادن توانمندی های ذهنی در ماه های گذشته زیر تیغ انتقادات قرار داشته و عده ای معتقدند که او صلاحیت ذهنی کافی برای اداره امور را ندارد.

او با 81 سال سن، پیرترین رییس جمهور مستقر آمریکا است. چنانچه او در انتخابات ماه نوامبر یک دوره دیگر برای ریاست جمهوری استفاده شد در پایان دوره ریاست جمهوری 87 ساله خواهد بود.

پیش از این نیز «مایک جانسون» رییس مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه گفته بود که کنفرانس خبری بایدن نشان داد که او برای ریاست جمهوری مناسب نیست. (جزییات بیشتر)

 

جراح بیمارستان جانز هاپکینز: بایدن به «دمانس پیش رونده» مبتلا است

جراح بیمارستان جانز هاپکینز: بایدن به «دمانس پیش رونده» مبتلا است

 

پایان پیام/
شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جراح بیمارستان جانز هاپکینز: بایدن به «دمانس پیش رونده» مبتلا است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جراح بیمارستان جانز هاپکینز: بایدن به «دمانس پیش رونده» مبتلا است"، کلیک کنید.