حامیان فلسطین در ایرلند حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی را محکوم کردند

حامیان فلسطین در ایرلند حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی را محکوم کردند

معترضان حامی فلسطین با برپایی تظاهراتی در پایتخت ایرلند مشارکت آمریکا در نسل‌کشی اجرا شده توسط رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه را محکوم کردند.

به گزارش فطر نیوز، تظاهرکنندگان حامی فلسطین روز پنجشنبه مصادف با روز استقلال ایالات متحده در چهارم ژوئیه، دست به تجمع در محل مراسم جشن اتاق بازرگانی آمریکا در هتلی در پایتخت ایرلند زدند.

«سایمون هریس»، نخست وزیر ایرلند از جمله شرکت‌کنندگان در این مراسم بود.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات سازماندهی شده از سوی «کارزار همبستگی با فلسطین در ایرلند» علامت‌هایی به نشانه حمایتشان از فلسطین را حمل کردند که از جمله روی آنها نوشته شده بود: «جنایتکاران جنگی» و «فلسطین را آزاد کنید».

«بتی پرسل»، یک تهیه کننده رادیو و تلویزیون ایرلند که از جمله شرکت‌کنندگان در این تظاهرات بود به خبرگزاری «آناتولی» گفت: «ما در حال اعتراض به شراکت آمریکا در نسل‌کشی اسرائیل علیه مردم غزه هستیم. این یک وضعیت تماما فاجعه‌بار است. ما در پخش زنده تلویزیون دیدیم که چطور زنان، کودکان و خانواده‌ها در زیر بمباران در حال فرار هستند. ما می‌دانیم که آنها را عمدا گرفتار گرسنگی می‌کنند و بیمارستان‌ها در غزه عمدا بمباران می‌شوند.»

پرسل تاکید کرد بحران انسانی در نوار غزه در صورتی که ایالات متحده آمریکا از آن پشتیبانی دیپلماتیک به عمل نمی‌آورد و به اسرائیل کمک نظامی نمی‌داد اتفاق نمی‌افتاد.

وزارت بهداشت فلسطین امروز (پنجشنبه) اعلام کرد شمار شهدای حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ تاکنون از مرز ۳۸ هزار تن فراتر رفت.

این وزارتخانه در گزارشی افزود: آمار شهدای غزه در طول این مدت به ۳۸ هزار و ۱۱ شهید و تعداد مجروحان به ۸۷ هزار و ۴۴۵ تن افزایش یافت.

پایان خبر فطر نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حامیان فلسطین در ایرلند حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی را محکوم کردند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حامیان فلسطین در ایرلند حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی را محکوم کردند"، کلیک کنید.