حزب الله لبنان: اگر اسراییل خواهان جنگ همه جانبه باشد، ما برای آن آماده ایم

حزب الله لبنان: اگر اسراییل خواهان جنگ همه جانبه باشد، ما برای آن آماده ایم

معاون دبیرکل حزب الله لبنان گفت: اگر اسراییل خواهان وارد شدن به جنگی همه جانبه باشد، ما برای آن آماده ایم.

به گزارش فطر نیوز، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد «هرگونه گسترش جنگ توسط اسراییل در لبنان با خرابی، ویرانی و آوارگی در اسراییل مواجه خواهد شد.»

براساس گزارش الجزیره، وی در ادامه افزود: مقاومت آماده نبرد است و هرگز اجازه نخواهد داد اسراییل به پیروزی برسد. اگر اسراییل خواهان وارد شدن به جنگی همه جانبه باشد، ما برای آن آماده ایم.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان همچنین تصریح کرد: تصمیم ما توسعه جنگ نیست، اما اگر به ما تحمیل شود، وارد آن خواهیم شد.

وی ادامه داد: ما در 2 ماه گذشته تهدیدهایی دریافت کردیم و پاسخ ما این بود که جبهه لبنان با غزه مرتبط است.

این مقام حزب الله لبنان گفت صحبت درباره خروج نیروهای رضوان از مرزهای لبنان با اراضی اشغالی صحت ندارد.

وی افزود: ما از بخش کوچکی از توانمندی های خود متناسب با ماهیت این نبرد استفاده کرده ایم.

شیخ نعیم قاسم گفت: پیشنهادات جو بایدن، رییس جمهور آمریکا برای برقراری آتش بس فاقد عینیت است وهیچ تصمیم جدی از سوی آمریکا برای توقف جنگ اسراییل علیه غزه وجود ندارد.

جمعه گذشته «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا اعلام کرد که رژیم صهیونیستی به حماس طرح سه مرحله ای جدیدی پیشنهاد کرده که در بردارنده نقشه راهی برای پایان دادن به درگیری ها در نوار غزه و آزادی اسراست.

اولین مرحله شامل آتش بس کلی، خروج نظامیان رژیم اشغالگر از تمامی مناطق مسکونی و آزادی برخی اسرا در نزد حماس، از جمله سالخوردگان، مجروحان و زنان و آزادی زندانیان فلسطینی است.

مرحله دوم آن شامل متوقف شدن نامحدود درگیری ها در ازای آزادی بقیه اسرا است.

مرحله سوم نیز در بردارنده برنامه ای برای آغاز بازسازی غزه جنگ زده است که طبق گزارش سازمان ملل، 60 درصد زیرساخت های حیاتی آن بر اثر حملات کورکورانه رژیم صهیونیستی ویران شده است.

در جنگ تاکنون، بیش از 36 هزار نفر از فلسطینیان بر اثر حملات رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده اند.

پایان خبر فطر نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حزب الله لبنان: اگر اسراییل خواهان جنگ همه جانبه باشد، ما برای آن آماده ایم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حزب الله لبنان: اگر اسراییل خواهان جنگ همه جانبه باشد، ما برای آن آماده ایم"، کلیک کنید.