حمله موشکی به نفتکش یونانی در دریای سرخ

حمله موشکی به نفتکش یونانی در دریای سرخ

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) روز شنبه ادعا کرد که ارتش یمن به یک نفتکش یونانی در دریای سرخ حمله موشکی کرده است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری فطر نیوز، در بیانیه سنتکام ادعا شده است: در تاریخ 18 ماه مه حدود ساعت 1 بامداد (به وقت صنعا) , گروه حوثی یک موشک بالستیک ضد کشتی را به سمت دریای سرخ پرتاب کردند و این موشک به کشتی موسوم به ام تی ویند که یک نفتکش با پرچم پاناما و متعلق به یونان است، برخورد کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: این کشتی اخیراً در روسیه پهلو گرفته بود و عازم چین بود. این حمله موشکی منجر به ورود آب به کشتی و از دست دادن پیشرانه و کنترل این کشتی شد.

سنتکام ادامه داد: یک شناور ایتلاف “فورا”به درخواست کمک این نفتکش پاسخ داد، اما نیازی به کمک نبود و خدمه ام تی ویند توانستند نیروی محرکه و کنترل را بازیابی کنند و این حمله تلفات جانی نداشته است.

سنتکام با ادامه طرح ادعای بی اساس علیه ایران ادعا کرد: ادامه این رفتار خرابکارانه و بی پروا از سوی حوثی های مورد حمایت ایران، ثبات منطقه را تهدید می کند و جان دریانوردان در سراسر دریای سرخ و خلیج عدن را به خطر می اندازد.

حمله موشکی به نفتکش یونانی در دریای سرخ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمله موشکی به نفتکش یونانی در دریای سرخ" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمله موشکی به نفتکش یونانی در دریای سرخ"، کلیک کنید.