خطر آتش سوزی در جنگل ها و مراتع استان اصفهان در روزهای آینده

خطر آتش سوزی در جنگل ها و مراتع استان اصفهان در روزهای آینده

به گزارش فطر نیوز از اصفهان، منصور شیشه فروش در جلسه مدیریت بحران و جلوگیری از آتش سوزی در منابع و پهنه های طبیعی استان اصفهان اظهار داشت: حفاظت از این عرصه شامل دو میلیون هکتار منابع طبیعی و 1.6 میلیون هکتار پهنه زیست محیطی ضروری است.

وی اضافه کرد: با توجه به نزولات آسمانی مناسب در ماه های گذشته و افزایش پوشش گیاهی در جنگل ها و مراتع و در عین حال افزایش دمای هوا در روزهای آینده، با خطر جدی آتش سوزی در استان مواجهیم، بنابراین آمادگی 100 درصدی دستگاه های اجرایی مناطق مختلف به ویژه با محوریت فرمانداری ها و بخشداری ها ضرورت دارد.

مدیرکل مدیریت بحران اصفهان تصریح کرد: اگرچه در دو سال اخیر نسبت به دهه گذشته حدود 90 درصد از آتش سوزی های منابع طبیعی و پهنای زیست محیطی استان کاهش یافته است اما این به منزله بی احتیاطی و بی تفاوتی نیست بنابراین باید با تجهیزات کامل و توجیه عوامل مختلف برای هرگونه حوادث احتمالی در مراتع و جنگل ها آماده باشیم.

شیشه فروش با بیان اینکه اعزام ماشین آلات و تجهیزات امدادی و اطفاء حریق به مناطق مورد نظر باید در کمترین زمان ممکن صورت پذیرد، گفت: اداره های منابع طبیعی، شهرداری ها و فرمانداری و سازمان های دیگر موظف اند در زمان اعلام نیاز و بدون در نظرگرفتن محدوده مورد نظر خود برای مهار آتش سوزی در نواحی دیگر همکاری کنند و در این پیوند ایجاد بانک اطلاعاتی مورد نیاز از تجهیزات و ماشین آلات مرتبط با مهار حریق در استان و در همه بخش ها هم ضروریست.

وی خاطرنشان کرد: آتش سوزی در یک هکتار جنگل دست کم 10 میلیارد و در یک هکتار مرتع حداقل سه میلیارد ریال ضرر به دنبال خواهد داشت و این بدون احتساب مشکلات و ضررهای زیست محیطی است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه فرهنگ سازی و آموزش ملاحظات مربوط به حریق باید بطور مداوم در دستور کار سازمان ها و نهادهای مختلف قرار گیرد، اظهار کرد: به ویژه گردشگران مسافران، رانندگان، کشاورزان و دامداران و بطورکلی عموم مردم باید توجیه شوند که انداختن ته سیگار، کبریت و بطری در طبیعت و یا رها کردن آتش و خاموش نکردن آن در برخی از شرایط باعث بروز یک فاجعه در یک جنگل یا مرتع می شود.

شیشه فروش تاکید کرد: معرفی افراد مخرب جنگل ها و مراتع بخصوص با آتش سوزی های عمدی به مراجع قضایی و برخورد قاطع با آنان باید بدون هیچ چشم پوشی دنبال شود.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خطر آتش سوزی در جنگل ها و مراتع استان اصفهان در روزهای آینده" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خطر آتش سوزی در جنگل ها و مراتع استان اصفهان در روزهای آینده"، کلیک کنید.