خطر فعلی سلامت عمومی ناشی از آنفلوآنزای پرندگان «کم» است

خطر فعلی سلامت عمومی ناشی از آنفلوآنزای پرندگان «کم» است

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد خطر کلی سلامت عمومی ناشی از آنفلوآنزای پرندگان (H5N1) «کم» است.

به گزارش فطر نیوز، با این حال سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد برای افرادی که در معرض تماس با پرندگان، حیوانات یا محیط های آلوده هستند، خطر ابتلا به این بیماری کم تا متوسط در نظر گرفته می شود.

این سازمان تاکید کرد ارزیابی خطرات این بیماری ممکن است با کسب اطلاعات بیشتر توسط این کارشناسان آژانس سازمان ملل، تغییر کند.

این سازمان با توصیه به مصرف شیر پاستوریزه و نه خام، گفت: این ویروس در شیر شناسایی شده و نقش احتمالی آن در انتقال در حال بررسی است.

در همین حال، سازمان غذا و داروی ایالات متحده اخیراً اعلام کرد از هر پنج نمونه شیر تجاری آزمایش شده در یک نظرسنجی سراسری، یک نمونه حاوی ذرات ویروس H5N1 است.

آنفلوآنزای پرندگان برای اولین بار در ماه مارس در گله های حیوانات در تگزاس شناسایی شد و یافته های بعدی نشان دهنده وجود ویروس در 10 گله دیگر در هشت ایالت آمریکا بود.

به گزارش آناتولی، آخرین داده های مربوط به نمونه های شیر نشان می دهد که شیوع این بیماری در ایالات متحده بیش از آنچه قبلاً تصور می شد، گسترده تر است.

ویروس آنفلوآنزای پرندگان که اکنون توجه ها را به خود جلب کرده است، اولین بار در سال 1959 شناسایی شد. از سال 2020، این ویروس در میان گونه های حیوانی بیشتری گسترش یافته است – از جمله سگ ها و گربه ها در چندین کشور.

آنفلوآنزای پرندگان مانند هر آنفلوآنزای دیگر از جمله سرفه، بدن درد و تب است. با این حال، برخی از افراد حتی ممکن است به ذات الریه شدید مبتلا شوند.

پایان خبر فطر نیوز

خطر فعلی سلامت عمومی ناشی از آنفلوآنزای پرندگان «کم» است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خطر فعلی سلامت عمومی ناشی از آنفلوآنزای پرندگان «کم» است" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خطر فعلی سلامت عمومی ناشی از آنفلوآنزای پرندگان «کم» است"، کلیک کنید.