خط و نشان پُرگل آلمان برای مدعیان در افتتاحیه یورو 2024

خط و نشان پُرگل آلمان برای مدعیان در افتتاحیه یورو 2024

آفتاب نیوز :

بازی افتتاحیه یورو 2024 از ساعت 22:30 شب گذشته (جمعه) به وقت تهران در ورزشگاه آلیانتس آره نا شهر مونیخ میان تیم های ملی آلمان و اسکاتلند برگزار شد که این بازی با برتری 5 بر یک ژرمن ها در یک بازی کاملاً یک طرفه به پایان رسید تا تیم میزبان گام اول برای حفظ جام در خانه را محکم برداشته باشد و در عین حال برای مدعیان قهرمانی خط و نشان بکشد.

 ویرتز در دقیقه 10، جمال موسیالا در دقیقه 19، کای هاورتس در دقیقه 45 از روی نقطه پنالتی، نیکلاس فولکروگ در دقیقه 68 و امره جان در دقیقه 3+90 برای آلمان و هم تیمی آن ها آنتونیو رودیگر در دقیقه 87 با گشودن دروازه خودی به سود اسکاتلند، گل های این بازی را به ثمر رساندند.

نیمه اول

فلورین ویرتز در دقیقه 10 روی حرکتی که تونی کروس آغازگر آن بود و با پاس عرضی یاشوا کیمیش از جناح راست همراه شد، توپ را تکضرب به سمت دروازه حریف شلیک کرد که با وجود تاثیرگذاری دروازه بان حریف، پس از برخورد با تیر عمودی به گل تبدیل شد.

اسکاتلند اگرچه بعد از دریافت این گل از لاک دفاعی خارج شد، اما تنها 9 دقیقه بعد، ژرمن ها برتری شان را با زدن دومین گل به حریف تحمیل کردند و این بار جمال موسیالا توپی که توسط ایلکای گوندوگان روی محوطه جریمه اسکاتلند فرستاده شد و کای هاورتس جلوی پایش قرار داد را با ضربه ای بی رحمانه به طاق دروازه حریف کوبید.

ویرتز و موسیالا با گل هایی که زدند به ترتیب با 21 سال و 42 روز و 21 سال و 109 روز سن، به جوانترین گلزنان تاریخ آلمان در جام ملت های اروپا تبدیل شدند. با گلزنی این دو نفر، آلمان اولین تیم در تاریخ یورو است که در یک بازی دو گلزن 21 ساله یا جوان تر داشته است.

نیمه دوم

پیروزی پرگل نیمه نخست از عطش آلمانی ها برای زدن گل های بعدی کم نکرد و این تیم در همان دقایق نخست نیمه دوم این شانس را داشتند که دروازه حریف را باز کنند، اما واکنش های دروازه بان حریف، مانع از رخ دادن این اتفاق شد. ناگلسمان که به نوعی از پیروزی تیمش اطمینان حاصل کرده بود، در دقیقه 63 دو گلزن تیمش هاورتس و ویرتز را از میدان خارج کرد تا انرژی آن ها را برای بازی های بعدی حفظ کند. در همین حال، 10 نفره بودن حریف بریتانیایی به این تیم اجازه نمی داد که بی محابا دست به حمله بزند و ریسک دریافت گل های بیشتر را قبول کند. خروج دو گلزن ژرمن ها پایان گلزنی این تیم نبود و نیکلاس فولکروگ که به جای هاورتس به میدان رفت، در دقیقه 68 با شلیکی به سرعت 110 کیلومتر بر ساعت، کنج دروازه اسکاتلند نگون بخت را هدف کرد و هیچ راهی برای مهار ضربه اش توسط آنگوس گان باقی نگذاشت. به این ترتیب چهارمین گل مانشافت رقم خورد تا رکورد جدیدی برای قاطعانه ترین پیروزی در بازی افتتاحیه جام ملت های اروپا ثبت شود.

قاطعانه تر شدن برتری آلمانی ها به ناگلسمان اجازه داد که دیگر گلزن تیمش، جمال موسیالا را هم از زمین بازی خارج کند و به جای او توماس مولر کهنه کار را به میدان بفرستد، کسی که با ثبت یکصد و سی امین بازی ملی اش در کنار لوکاس پودولسکی در رده سوم بازیکنان دارای بیشتری بازی ملی برای آلمان قرار گرفت (تن ها لوتار ماتیوس با 150 و میروسلاو کلوزه با 137 بازی بالاتر از مولر قرار دارند).

در دقیقه 88 بازی در حالی که به نظر می رسید دو تیم خودشان را برای شنیدن سوت پایان آماده کرده اند، برخلاف جریان مسابقات، اسکاتلند به گل رسید، گلی که نه توسط یکی از بازیکنان این تیم بلکه توسط آنتونیو رودیگر مدافع آلمانی ها و گشودن دروازه خودی رقم خورد. مدافع ریال مادرید به صورت ناخواسته توپ را با ضربه سر رو به عقب برگرداند، اما ارتفاع توپ بالاتر از چیزی بود که دست مانویل نویر به آن برسد و به این ترتیب دروازه ژرمن ها باز شد و آن ها نتوانستند پیروزی شان را با کلین شیت همراه کنند. تلخی این گل به خودی را امره جان – بازیکنی که به جای تونی کروس به میدان رفت – با شلیکی از راه دور در دقیقه 3+90 و ثبت پنجمین گل ژرمن ها برطرف کرد و به این ترتیب قاطعانه ترین پیروزی در تاریخ بازی افتتاحیه جام ملت های اروپا رقم خورد.

در نهایت آلمان با یک پیروزی قاطع و روحیه بخش گام اول را برداشت تا خودش را برای بازی دوم مقابل مجارستان که روز چهارشنبه ساعت 19:30 به وقت تهران برگزار می شود آماده کند. اسکاتلند نیز در بازی بعدی اش در همان روز از ساعت 22:30 به مصاف سوییس می رود.

خط و نشان پُرگل آلمان برای مدعیان در افتتاحیه یورو 2024

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خط و نشان پُرگل آلمان برای مدعیان در افتتاحیه یورو 2024" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خط و نشان پُرگل آلمان برای مدعیان در افتتاحیه یورو 2024"، کلیک کنید.