درخواست پارلمان مراکش از دولت برای پاسخ درباره حضور ناو رژیم صهیونیستی

درخواست پارلمان مراکش از دولت برای پاسخ درباره حضور ناو رژیم صهیونیستی

یکی از نمایندگان پارلمان مراکش از وزیر خارجه این کشور خواست یک پاسخ رسمی درمورد واقعیت خبرهای موجود درباره پذیرش یک ناو صهیونیستی صادر کند.

به گزارش فطر نیوز، «عبدالله بووانو» رئیس فراکسیون مخالف حزب عدالت و توسعه در پارلمان مراکش در پیامی مکتوب خطاب به اتاق اول این پارلمان اعلام کرد دولت، خبرها درباره پذیرش ناو رژیم صهیونیستی را رد یا تایید کند.

وی در این پیام نوشت، طبق گزارش رسانه‌ها، ناو رژیم صهیونیستی در مسیر خود از آمریکا به مقصد بندر حیفا، برای سوخت‌گیری و دریافت دیگر خدمات در بندر طنجه مراکش توقف کرده است.

بووانو گفت، این خبر که در حجم وسیعی منتشر شده با تلاش‌های مراکش به رهبری «محمد ششم» پادشاه این کشور برای حمایت از مساله فلسطین در سایه تداوم حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه منافات دارد.

این نماینده پارلمان مراکش از «ناصر بوریطه» وزیر خارجه این کشور خواست درخصوص این موضوع رسما پاسخ دهد.

براساس قوانین موجود در پارلمان مراکش، فردی که به صورت مکتوب از وی درخواستی شده، موظف است به این درخواست پاسخ دهد.

رسانه‌ها پیشتر گزارش کردند ناو رژیم صهیونیستی به نام «کومیمیوت» ششم ژوئن به منظور سوخت‌گیری و دریافت آذوقه جهت ادامه مسیر خود به بندر حیفا در بندر طنجه پهلو گرفته است.

دسامبر ۲۰۲۲ مراکش و رژیم صهیونیستی با میانجیگری آمریکا روابط دیپلماتیک خود را از سر گرفتند، اقدامی که با مخالفت محافل مردمی و سیاسی مراکش روبرو شد.

رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ حمله ویرانگری را در نوار غزه شروع کرده که تاکنون نزدیک به ۱۲۴ هزار فلسطینی شهید و زخمی برجای گذاشته است.

پایان خبر فطر نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست پارلمان مراکش از دولت برای پاسخ درباره حضور ناو رژیم صهیونیستی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست پارلمان مراکش از دولت برای پاسخ درباره حضور ناو رژیم صهیونیستی"، کلیک کنید.