دستورات رییسی برای رفع مشکلات درمانی، آموزشی و بافت فرسوده در جنوب غرب تهران

در جلسه پیگیری موضوعات ویژه مناطق 17 و 18 تهران صورت گرفت؛

دستورات رییسی برای رفع مشکلات درمانی، آموزشی و بافت فرسوده در جنوب غرب تهران

رییس جمهور با حضور در بخش هایی از مناطق 17 و 18 تهران و استماع مشکلات اولویت دار این منطقه در زمینه های درمانی، آموزشی و بافت فرسوده در جلسه پیگیری موضوعات ویژه، دستوراتی را برای رفع هر چه سریع تر این مشکلات صادر کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری فطر نیوز، سید ابراهیم رییسی بعد از ظهر امروز پنجشنبه در راستای سفر های استانی و در اولین برنامه از سلسله بازدید ها از محلات تهران و پیگیری مشکلات مردم، پس از بازدید از بخش هایی از مناطق 17 و 18 در جنوب غرب پایتخت، در جلسه پیگیری موضوعات ویژه این دو منطقه در مسجد ابوذر، واقع در محله فلاح حضور یافت و پس از شنیدن گزارش مسایل و مشکلات اولویت دار مردم این مناطق، دستوراتی جهت تسریع در رفع این مشکلات صادر کرد.

در این جلسه که معاون اجرایی رییس جمهور، وزاری بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه و شهرسازی، آموزش و پرورش، استاندار، شهردار و رییس شورای شهر تهران نیز حضور داشتند، ابتدا موضوع کمبود فضا های بهداشتی و درمانی و همچنین توسعه و تجهیز چهار بیمارستان موجود در این مناطق مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رییسی پس از شنیدن گزارشات معاون اجرایی رییس جمهور، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار تهران، مقرر کرد موضوع تامین مالی فاز 1 طرح توسعه بیمارستان شهدای یافت آباد در اسرع وقت از سوی وزارت بهداشت تامین و این بیمارستان تا دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.

همچنین جهت تامین زمین مورد نیاز برای توسعه بیمارستان ضیاییان مقرر شد شهردار تهران طی جلسه ای با وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح، موضوع استفاده از زمین های متعلق به این وزارتخانه را بررسی و پس از احصا راهکار، نتیجه را جهت تصویب به دولت ارایه کنند.

همچنین با دستور رییس جمهور در این جلسه مقرر شد مشکل تجهیز بیمارستان های این دو منطقه با همکاری وزارت بهداشت و بهره گیری از ظرفیت خیرین این حوزه در اسرع وقت مرتفع شود.

مشکل کمبود سرانه آموزشی در مناطق 17 و 18 تهران از دیگر موضوعات ویژه و اولویت دار این مناطق بود که در این جلسه در حضور رییس جمهور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت با دستور رییس جمهور و ناظر به نیاز مبرم مردم این مناطق به فضا های آموزشی مقرر شد در مرحله اول در هر منطقه 3 الی 5 مدرسه به فوریت احداث شود.

همچنین بنا به تاکید رییس جمهور و در راستای ایجاد نشاط اجتماعی بیشتر، به ویژه در میان نسل جوان مقرر شد در هر یک از این مناطق دو مجموعه ورزشی احداث شود.

رییسی از وزیر آموزش و پرورش نیز خواست به منظور اجرای عدالت آموزشی برای کاهش هر چه بیشتر مدارس دو شیفته در این مناطق در اسرع وقت برنامه ریزی و اقدام کند.

سومین موضوع ویژه و اولویت دار مناطق 17 و 18 تهران نیز موضوع بافت فرسوده در این مناطق بود که رییس جمهور پس از شنیدن گزارش معاون اجرایی، وزیر راه و شهرسازی، شهردار و استاندار تهران، با تاکید بر اهمیت نقش مشارکت مردمی در حل این مشکل، از مسیولان مربوطه خواست با بررسی راهکار های قانونی، بسته تشویقی شامل مجموعه ای از مشوق ها و تسهیلات حمایتی دولت برای بازسازی بافت فرسوده توسط مردم را تهیه و تدوین و در این مناطق به شکل عمومی اطلاع رسانی کنند.

دستورات رییسی برای رفع مشکلات درمانی، آموزشی و بافت فرسوده در جنوب غرب تهران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستورات رییسی برای رفع مشکلات درمانی، آموزشی و بافت فرسوده در جنوب غرب تهران" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستورات رییسی برای رفع مشکلات درمانی، آموزشی و بافت فرسوده در جنوب غرب تهران"، کلیک کنید.