روسیه: حملات اوکراین با موشک های دوربرد آمریکایی را دفع کردیم

روسیه: حملات اوکراین با موشک های دوربرد آمریکایی را دفع کردیم

روسیه از دفع موج جدیدی از حملات موشکی و پهپادی اوکراین از جمله با به کارگیری موشک های دوربرد آمریکایی به خاک خود خبر داد.

به گزارش فطر نیوز، وزارت دفاع روسیه امروز (یکشنبه) اعلام کرد پدافند هوایی ارتش این کشور شب گذشته حمله اوکراینی ها با 9 موشک دوربرد آمریکایی «اتکمز» و 61 پهپاد به خاک روسیه را دفع کرد.

اوکراین از سال 2023 به این سو در پی متحمل شدن شکست های پی در پی در جبهه جنگ با روسیه حملات علیه زیرساخت های غیرنظامی روسیه را به جریان انداخته است.

روسیه تاکید کرده کی یف با هدف گرفتن عمدی زیرساخت های غیرنظامی مرتکب اقدامی تروریستی شده که این نمایانگر ماهیت جنایتکار رژیم کی یف است.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه خود نوشت: «رژیم کی یف در شب گذشته چند تلاش برای دست زدن به حملات تروریستی با استفاده از موشک های تاکتیکی-عملیاتی آمریکایی اتکمز و پهپادهای بال ثابت به اهداف در خاک فدراسیون روسیه داشت که دفع شدند.»

بر اساس اعلام وزارت دفاع روسیه پدافند هوایی ارتش این کشور 9 موشک آمریکایی از مدل «اتکمز» به همراه یک پهپاد را بر فراز کریمه، 57 پهپاد را برفراز منطقه کراسنودار و سه پهپاد را بر فراز منطقه بلگورود رهگیری و منهدم کرد.

مقام های محلی روسیه تصریح کردند 6 پهپاد در حوزه یک پالایشگاه نفت در اسلاویانسک واقع در منطقه کراسنودار در جنوب روسیه سقوط کردند. خبرگزاری «اینترفاکس» نوشت که بعد از این حمله فعالیت این پالایشگاه متوقف شد.

پالایشگاه اسلاویانسک یک پالایشگاه خصوصی با ظرفیت تولید چهار میلیون تُن نفت در هر سال معادل حدودا یک میلیون بشکه در هر روز است.

روسیه بعد از آنکه حدود 10 روز قبل موج حملات جدیدی را در محور خارکیف در شمال شرق اوکراین گشود از افزایش حملات اوکراین به خاک خود خبر داده است.

«ولادیمیر پوتین»، رییس جمهور روسیه اعلام کرده مسکو قصد ایجاد یک منطقه حایل در آن ناحیه با هدف محافظت از روسیه در برابر یک چنین حملاتی از جانب اوکراین را دارد؛ حملاتی که طبق هشدار روسیه می توانند در صورت استفاده کی یف از تسلیحات غربی جرقه یک جنگ بزرگتر بین غرب و روسیه را بزنند.

روسیه روز شنبه اعلام کرد نظامیانش در ادامه موج فتوحات خود در حملات از محور خارکیف توانسته اند روستای «استاریتسیا» در خارکیف را تصرف کنند. همچنین روسیه اظهار کرد که نظامیانش واحدهای اوکراین را در خط مقدم از جمله در منطقه «سومی» شکست داده اند.

پایان خبر فطر نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روسیه: حملات اوکراین با موشک های دوربرد آمریکایی را دفع کردیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روسیه: حملات اوکراین با موشک های دوربرد آمریکایی را دفع کردیم"، کلیک کنید.