روند تغییر قیمت جهانی گرافن و میزان تقاضای آن چگونه خواهد بود؟

روند تغییر قیمت جهانی گرافن و میزان تقاضای آن چگونه خواهد بود؟

بررسی های اخیر نشان می دهد که حوزه نانوکامپوزیت، باتری و الکترونیکی موجب توسعه بازار گرافن شده و این نانوساختار را به سمت تولید انبوه سوق می دهد.

به گزارش فطر نیوز، همچنین این بررسی ها حاکیست که میانگین تقاضای بازار برای گرافن تا سال 2028 در حدود 30 هزار تن بوده و قیمت پودر گرافن نیز هر سال 12 درصد کاهش خواهد یافت. بنابراین تولیدکنندگان گرافن باید به دقت بازار را رصد کنند تا منطبق بر این تحولات پیش بروند.

گرافن و مشتقات آن پتانسیل کاربردی فراوانی در صنایع دارند. بازار این ماده در جهان در حال رشد بوده و کاربردهای صنعتی آن موجب بلوغ این نانوماده شده است. طی سال های 2020 تا 2022 علاقه صنعتی به گرافن به وضوح افزایش یافته است و این موضوع حجم بازار گرافن را افزایش داده است.

یافته های اخیر نشان می دهد که بازار جهانی گرافن طی سال های گذشته به طور مداوم در حال رشد بوده است که به متوسط درآمد سالانه جهانی 380 میلیون دلار در سال 2022 رسیده است. البته این رقم هنوز بسیار کمتر از چیزی است که انتظار می رفت، این رقم را با بازار 22٫5 میلیارد دلاری گرافیت در سال 2022 یا بازار 17 میلیارد دلاری کربن سیاه در سال 2021 مقایسه کنید. البته نباید فراموش کرد که هنوز سال های زیادی از کشف گرافن نمی گذارد و فرصت برای افزایش حجم بازار این نانوماده وجود دارد.

بر اساس پیش بینی ها، انتظار بازار 1٫5 میلیارد دلاری برای گرافن در سال 2027 می رود، هرچند نظرات مختلفی در این باره وجود داشته و این بازار را تا 5٫5 میلیارد دلار نیز برای سال 2027 پیش بینی می کنند. بیش از 85 درصد از تحلیلگران، نرخ رشد ترکیبی سالانه گرافن را بیش از 20 درصد می دانند و برخی نیز این نرخ را در میان مدت 30 درصد پیش بینی می کنند.

یکی از نکات جالب توجه، کاهش قیمت پودر گرافن طی سال های آتی است که به نظر می رسد تا سال 2028 قیمت آن هر سال 12 درصد کاهش یابد.

تقاضای جهانی گرافن می تواند در سال 2028 به 9 هزار و 170 هزار تن در سال افزایش یابد که میانگین تقاضا 30 هزار تن پیش بینی می شود. البته توسعه تقاضای واقعی به عملکرد مواد گرافنی در موارد کاربردی، تصمیمات شرکت ها و همچنین میزان پذیرش گرافن در بازار بستگی دارد.

پایان خبر فطر نیوز

روند تغییر قیمت جهانی گرافن و میزان تقاضای آن چگونه خواهد بود؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روند تغییر قیمت جهانی گرافن و میزان تقاضای آن چگونه خواهد بود؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روند تغییر قیمت جهانی گرافن و میزان تقاضای آن چگونه خواهد بود؟"، کلیک کنید.