رییسی: همه به وظایف خود در موضوع عفاف و حجاب باید توجه کنند

رییسی: همه به وظایف خود در موضوع عفاف و حجاب باید توجه کنند

رییس جمهور با بیان اینکه موضوع عفاف و حجاب تکلیفی شرعی، قانونی و سیاسی است که در توجه به آن هیچ گونه تردیدی وجود ندارد، از همه خواست عمل به وظایف محوله را مطابق آنچه در این قانون قطعی شده است، مورد توجه قرار دهند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری فطر نیوز، حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی در جلسه عصر یکشنبه هییت دولت با تبریک سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به آثار و برکات فراوان چهار دهه فعالیت سپاه پاسداران در حوزه های نظامی و امنیتی، کمک به مردم در مشکلات و سازندگی کشور اشاره کرد و گفت: پیشرفت های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تحت مدیریت عالی رهبری عظیم الشان انقلاب، علاوه بر ایجاد امنیت، اقتدار و امید برای مردم و کشور، موجب شادمانی و امیدواری ملت های مسلمان و آزاده جهان نیز شده است که تنبیه اخیر رژیم جنایتکار و کودکش کش صهیونیستی، یکی از جلوه های این اقتدار بود که با استقبال ملت های جهان همراه شده و تزلزل و آسیب پذیری این رژیم جانی را عیان کرد.

رییس جمهور همچنین همکاری و هماهنگی میان «میدان، دیپلماسی و رسانه» را از جمله ویژگی های برجسته عملیات وعده صادق در بخش عملیاتی و اجرایی کشور عنوان کرد و افزود: همکاری و هماهنگی مطلوب نیروهای مسلح، وزارت امور خارجه و رسانه ملی، موجب تقویت اعتماد و امید در جامعه شده و شایسته قدردانی است.

رییسی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه موضوع عفاف و حجاب تکلیفی شرعی، قانونی و سیاسی است که در توجه به آن هیچ گونه تردیدی وجود ندارد، از همه بخش های فرهنگی، اجتماعی، انتظامی و قضایی کشور که به موجب قانون مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی دارای وظایفی در این زمینه هستند خواست عمل به وظایف محوله را مطابق آنچه در این قانون قطعی شده است، مورد توجه قرار دهند.

رییس جمهور با اشاره به فرمایشات اخیر رهبری معظم انقلاب درباره وظایف دولت و قوه قضاییه درباره عفاف و حجاب اظهار کرد: امروز انتظار مردم، متدینین و قانون مداران نیز توجه به قانون، حفظ حقوق مردم و کرامت انسانی آحاد جامعه است و همه دستگاه های اداری در همه بخش های حاکمیتی باید در این زمینه پیشتاز و پیش قدم باشند.

رییسی همچنین از زمان شناسی و حضور به موقع وزیر کشور در صحنه حوادث طبیعی و پیگیری رفع مشکلات آسیب دیدگان قدردانی کرد.

در جلسه امروز هییت دولت آقایان یوسف نوری و ابوطالب شفقت برای انتصاب در سمت استانداری های مازندران و لرستان از هییت دولت رای اعتماد گرفتند.

در ابتدای این جلسه وزیر نیرو در گزارش مفصلی از میزان بارش ها، وضعیت منابع آبی و سدهای کشور، از ثبت 190 میلی متری بارندگی و رشد 5 درصدی نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: در فروردین ماه 60 درصد از بارش های ثبت شده در مناطق مختلف کشور از مجموع نرمال بیشتر بوده و افت 15 درصدی بارش نسبت به حد نرمال در تهران نیز با ورود سامانه بارشی در روزهای آینده جبران خواهد شد.

علی اکبر محرابیان توزیع بسیار مطلوب در کشور را از ویژگی های بارش های اخیر عنوان کرد و با اشاره به نقش اقدامات زیر بنایی دولت از جمله ساخت سد و سدبندها و همچنین اطلاع رسانی مناسب رسانه ملی در کاهش قابل توجه میزان خسارت سیل اخیر در جنوب شرق کشور گفت : به رغم اینکه میزان بارش ها در کشور ما به ویژه بخش های جنوب شرقی کشور از برخی کشورهای همسایه به مراتب بیشتر بود، اما خوشبختانه با اقدامات و پیش بینی های صورت گرفته و همچنین حضور به موقع استاندار، وزیر کشور و نقش آفرینی نیروهای مسلح، هلال احمر و اطلاع رسانی دقیق و به هنگام رسانه ملی، میزان خسارت های وارده به بخش های جنوبی کشور به مراتب کمتر از کشورهای همجوار بود.

در ادامه جلسه امروز هییت دولت رییس سازمان برنامه وبودجه نیز با اعلام خبر کاهش تورم سالانه به کانال 30 درصد گفت : طبق گزارش مرکز آمار که روز گذشته منتشر شد، روند تورم همچنان رو به کاهش است به نحوی که تورم نقطه به نقطه به حدود 31 درصد رسیده و در شرف ورود به کانال 20 درصد است و تورم 12 ماهه هم به 38.8 درصد رسیده که به معنای ورود به کانال 30 درصد است.

داود منظور ابراز امیدواری کرد: با ادامه سیاست های تنظیم گری دولت در بخش پولی و همچنین انضباط مالی در اجرای بودجه و جلوگیری از کسری بودجه این روند استمرار داشته و تا پایان سال تورم 12 ماهه تا کانال 20 درصد کاهش یابد.

رییسی: همه به وظایف خود در موضوع عفاف و حجاب باید توجه کنند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رییسی: همه به وظایف خود در موضوع عفاف و حجاب باید توجه کنند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رییسی: همه به وظایف خود در موضوع عفاف و حجاب باید توجه کنند"، کلیک کنید.