رییس جمهور عراق: ایران هیچگونه دخالت نظامی در عراق ندارد

رییس جمهور عراق: ایران هیچگونه دخالت نظامی در عراق ندارد

به گزارش فطر نیوز، عبداللطیف جمال رشید، رییس جمهور عراق در جریان گفت وگوی تلویزیونی ضمن اعلام حمایت خود از تشکیل کشور مستقل فلسطین و دستیبابی فلسطینی ها به حقوق خود، خواستار اعمال فشار جامعه جهانی برای توقف کشتار در غزه و ورود کمک های بشردوستانه شد.

براساس گزارش فرات نیوز، وی اعلام کرد: ما تداوم جنایت ها در غزه را غیرقابل قبول می دانیم.

به گزارش فطر نیوز، رییس جمهور عراق همچنین گفت که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تمام قطعنامه ها و درخواست های بین المللی برای توقف جنگ در غزه مخالفت کرده است.

عبداللطیف رشید در ادامه افزود که در نشست سران عربی در منامه، تصمیم های قاطعانه ای برای توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین اتخاذ خواهد شد.

وی ضمن اشاره به بهبود چشمگیر روابط عراق و کشورهای عربی در دوره های اخیر اظهار داشت مسایل موجود در میان کشورهای عربی به استثنای مساله فلسطین، پیچیده نیستند.

رشید همچنین تاکید کرد: رابطه عراق با ایران تاریخی و قوی است و برخی اتهام ها به ایران، نادرست است و این کشور در امور عراق، هیچگونه دخالت نظامی ندارد.

رییس جمهور عراق اعلام کرد که اختلاف های مرزی بغداد و تهران ازطریق انجام گفت وگو حل شده است.

رشید همچنین گفت سایر کشورها مرزها و امنیت عراق را نقض می کنند اما رسانه ها درمورد آن سخنی نمی گویند.

وی در پایان عنوان کرد: مداخلات ترکیه در امور عراق ادامه دارد و ما به دنبال دستیابی به راهکاری برای حل مشکل ها با کشور ترکیه هستیم.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رییس جمهور عراق: ایران هیچگونه دخالت نظامی در عراق ندارد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رییس جمهور عراق: ایران هیچگونه دخالت نظامی در عراق ندارد"، کلیک کنید.