زلنسکی: نیروهای روسیه به اوکراینی ها می خندند

زلنسکی: نیروهای روسیه به اوکراینی ها می خندند

رییس جمهور اوکراین گفت تاخیر «جو بایدن» در تایید استفاده از تسلیحات غربی علیه مواضعی در روسیه باعث شده تا نیروهای این کشور به اوکراین «بخندند» و مردمش را «شکار» کنند.

به گزارش فطر نیوز، ایالات متحده پنجشنبه در اقدامی نمادین و هم چنین برای اولین بار اعلام کرد که اجازه خواهد داد برخی از تسلیحات ساخت آمریکا توسط ارتش اوکراین برای هدف گیری مواضعی در داخل روسیه استفاده شود. دو مقام آمریکایی گفتند، بایدن به طور مخفیانه به اوکراین اجازه استفاده از سلاح های آمریکایی برای حمله به داخل روسیه را داده است.

به گفته مقامات آمریکایی، گرچه این تصمیم بسیار نمادین است و مورد استقبال اوکراین قرار گرفته است، اما این تصمیم تنها در مورد برخی از تسلیحات ارایه شده توسط ایالات متحده و تنها در یک زمینه اعمال می شود؛ منطقه «خارکیف» واقع در شمال شرقی اوکراین، جایی که روسیه سه هفته پیش یک حمله گسترده را آغاز کرد.

یک مقام آمریکایی به ان بی سی نیوز گفت اوکراین مجاز خواهد بود از انواع خاصی از سلاح ها برای حمله به نیروهای روسی که آماده حمله در نزدیکی مرز هستند، استفاده کند، اما اوکراین همچنان از استفاده از تسلیحات دوربردی مانند «اتکمز» برای حمله به عمق روسیه منع خواهد شد.

«ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهور اوکراین در مصاحبه ای بلند بالا با روزنامه گاردین گفت: «دوگانگی کاخ سفید جان های بسیاری را گرفته است و از رییس جمهور ایالات متحده می خواهم بر نگرانی های همیشگی خود مبنی بر احتمال وقوع تنش هسته ای با مسکو غلبه کند.»

او طی این مصاحبه صراحتا اعلام کرد به «تسلیحات دوربرد قدرتمندی» احتیاج دارد تا بتواند مواضعی را علیه خاک روسیه هدف قرار دهد؛ خط قرمزی که کاخ سفید با آن مخالفت کرده است.

زلنسکی افزود: «آمریکا باید به ما بیشتر اعتماد کند. بدون این چراغ سبز، دیگر متحدان مثل بریتانیا شاید به اوکراین اجازه ندهند از تسلیحات دوربرد استفاده کنند. به ما باور داشته باشید، ما باید پاسخ دهیم. آنها چیزی جز زور نمی فهمند. ما اولین و آخرین هدف نیستیم.»

در حال تکمیل است…

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زلنسکی: نیروهای روسیه به اوکراینی ها می خندند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زلنسکی: نیروهای روسیه به اوکراینی ها می خندند"، کلیک کنید.