سازمان ملل : 6 هزار نفر هنگام حمله اسراییل به مدرسه ای در غزه پناه گرفته بودند

سازمان ملل : 6 هزار نفر هنگام حمله اسراییل به مدرسه ای در غزه پناه گرفته بودند

به گزارش فطر نیوز؛ آژانس آوارگان فلسطینی سازمان ملل (آنروا) اعلام کرد: هنگام حمله اسراییل به مدرسه ای در مرکز غزه، 6 هزار نفر در در این مدرسه پناه گرفته بودند.

به گزارش ایرنا، آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی روز پنجشنبه به وقت محلی، پس از کشته شدن ده ها نفر در حمله هوایی اسراییل به مدرسه ای در مرکز غزه، در توصیف این حمله اعلام کرد “یک روز وحشتناک دیگر” در غزه بود.

این مدرسه که در اردوگاه پناهندگان نصیرات قرار دارد، قبل از اینکه در آغاز جنگ بسته شود، توسط آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) اداره می شد.

فیلیپ لازارینی، رییس آنروا گفت که هنگام حمله هوایی اسراییل که بدون هشدار قبلی انجام شد، این مدرسه به 6 هزار آواره پناه داده بود.

لازارینی افزود: “ادعاها مبنی بر اینکه گروه های مسلح ممکن است در داخل پناهگاه بوده اند، تکان دهنده است. ما نمی توانیم این ادعاها را تایید کنیم.”

او ادامه داد: «حمله، هدف قرار دادن یا استفاده از ساختمان های سازمان ملل برای مقاصد نظامی، بی توجهی آشکار به قوانین بین المللی بشردوستانه است.»

رییس آنروا اضافه کرد: «هدف قرار دادن اماکن سازمان ملل یا استفاده از آنها برای مقاصد نظامی نمی تواند به یک هنجار جدید تبدیل شود.»

ارتش اسراییل تایید کرد که حمله هوایی به نصیرات را انجام داده و بر اساس ادعای این رژیم مقر حماس در داخل مدرسه را هدف قرار داده است.

پیتر لرنر سخنگوی ارتش اسراییل بعدا در گفتگو با خبرنگاران ادعا کرد که این رژیم “از تلفات غیرنظامیان آگاه نیست.”

بر اساس گزارش خبرگزاری «سما» فلسطین، مدرسه «السردی» که آوارگان را در اردوگاه 2 در «النصیرات» در مرکز نوار غزه در خود جای داده بود، هدف حمله جنگنده های رژیم اسراییل قرار گرفت که تاکنون 29 نفر به شهادت رسیده اند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سازمان ملل : 6 هزار نفر هنگام حمله اسراییل به مدرسه ای در غزه پناه گرفته بودند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سازمان ملل : 6 هزار نفر هنگام حمله اسراییل به مدرسه ای در غزه پناه گرفته بودند"، کلیک کنید.