سرمایه گذاری چین در حوزه قطعه سازی و خودروسازی در کرمان

سرمایه گذاری چین در حوزه قطعه سازی و خودروسازی در کرمان

در نشست رویداد بین المللی سرمایه گذاری و توسعه کشور به سرمایه گذاری خارجی یک میلیارد دلاری در کرمان برای ساخت پنل های خورشیدی اشاره شده و عنوان شد که چینی ها سرمایه گذاری زیادی در استان کرمان انجام داده اند که در نتیجه آن در بخش خودروسازی و قطعه سازی برای 12 هزار نفر در مناطق محروم این استان اشتغال ایجاد شده است.

به گزارش فطر نیوز، صمدحسن زاده – رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران – در نشست خبری دومین دوره رویداد بین المللی سرمایه گذاری و توسعه کشور (کرمان آیدکس) که 24 تا 27 اردیبهشت ماه در کرمان برگزار می شود، اظهار کرد: مشارکت اتاق های سراسر کشور در مسیر برگزاری همایش ها و نمایشگاه های اقتصادی شروع شده و در تلاشیم با ایجاد یک فضای تعاملی بین دولت و بخش خصوصی به نتایج خوبی برای توسعه اقتصادی دست پیدا کنیم.

وی افزود: این همایش با هدف بسترسازی و معرفی ظرفیت های مغفول برای توسعه سرمایه گذاری، برگزار می شود و نمایندگانی از سایر کشورها، سفرا و روسای اتاق های بازرگانی کشورهای هدف دعوت شدند تا با حضور خود، اطلاعات لازم درباره اقتصاد ایران کسب کنند.

حسن زاده با اشاره به اینکه پیش از این هم نمایشگاهی در استان اصفهان برگزار شد، تصریح کرد: همه استان ها مهم هستند و ارزش های بزرگی دارند، اما ظرفیت های ویژه ای در برخی استان ها وجود دارد که از جمله آن ها می توان به ظرفیت های گردشگری، اقتصادی و تجاری اصفهان اشاره کرد. کرمان هم ظرفیت های بزرگی در حوزه معادن و آمادگی زیرساخت ها از جمله انرژی را دارد که برای سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی لازم است.

در ادامه این نشست محمدمهدی فداکار –  استاندار کرمان – با اشاره به ظرفیت های حوزه کشاورزی و معدنی این استان، اظهار کرد: استانداری در برگزاری این همایش مشارکت کرده، چرا که فرهنگ و ضرورت سرمایه گذاری باید در تمام ابعاد آن نهادینه شود و به مطالبه جامعه تبدیل شود. همچنین بخش خصوصی به خدمات دولت نیاز دارد و باید شرایط را برای سرمایه گذاری این بخش تسهیل کنیم.

وی با بیان اینکه به دنبال جلوگیری از خروج ارز و بسترسازی برای جذب سرمایه های خارجی هستیم، تصریج کرد: ظرفیت هایی برای تقویت سرمایه گذاری استان در حوزه های مختلف از جمله انرژی های تجدیدپذیر، گردشگری و بخش معدن در کرمان وجود دارد.

این مقام مسیول در ادامه از سرمایه گذاری خارجی یک میلیارد دلار برای ساخت پنل های خورشیدی با ظرفیت تولید سالانه 3000 مگاوات برق در کرمان خبر داد و ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال بخش اول کار این پروژه شروع شود. برای این پروژه 4500 هکتار زمین نیز آماده واگذری است.

به گفته وی  چینی ها سرمایه گذاری زیادی در استان کرمان انجام داده اند که در نتیجه آن در بخش خودرو سازی و قطعه سازی برای 12 هزار نفر در مناطق محروم این استان اشتغال ایجاد شده است.

سید مهدی طبیب زاده، رییس اتاق کرمان، نیز در ادامه این نشست هدف اصلی برگزاری کرمان آیدکس را معرفی توانمندی های سرمایه گذاری استان کرمان عنوان کرد و گفت: رویکرد این همایش ملی است و روش هایی را در این همایش معرفی می کنیم که در سطح ملی کارساز باشد. بر این اساس میهمانانی از منطقه بریکس، اوراسیا، اکو و شانگهای نیز دعوت شده اند.

وی با بیان اینکه کرمان سرزمینی با منابع و ظرفیت های بالایی است که باید در مسیر تولید ثروت به کار گرفته شوند، تصریح کرد: برای تشریح این سازوکارها 22 پنل تخصصی در حاشیه این همایش برگزار خواهد شد. همچنین شورای راهبردی معدن در کرمان ایجاد خواهد شد و در این راستا شورای عالی معدن با مشارکت وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه همایش برگزار می شود.

طبیب زاده با بیان اینکه به دلیل ظرفیت های معدنی استان کرمان، در همایش آیدکس تمرکز بیشتری روی این حوزه خواهد بود، گفت: به دنبال آن هستیم تا مدل های قابل استفاده در سطح کشور برای تقویت سرمایه گذاری در بخش های مختلف را ارایه دهیم.

به گفته رییس اتاق کرمان در حال حاضر صادرات کالاهایی که در استان کرمان تولید می شود از کل گمرکات کشور سه میلیارد دلار است. اما به راحتی می توانیم به 10 میلیارد دلار برسیم. در این راستا برنامه ریزی شده صادرات استان به 40 کالای صادراتی در 50 بازار به رقم 10 میلیارد دلار برسد.

پایان خبر فطر نیوز

سرمایه گذاری چین در حوزه قطعه سازی و خودروسازی در کرمان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سرمایه گذاری چین در حوزه قطعه سازی و خودروسازی در کرمان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سرمایه گذاری چین در حوزه قطعه سازی و خودروسازی در کرمان"، کلیک کنید.