سفارت ایران در ایرلند: اتحادیه اروپا از همدستی با اسراییل در نسل کشی خودداری کند

سفارت ایران در ایرلند: اتحادیه اروپا از همدستی با اسراییل در نسل کشی خودداری کند

سفارت ایران در ایرلند در پیامی از اتحادیه اروپا خواست تا از همدستی با اسراییل در نسل کشی علیه مردم غزه دست بردارد.

به گزارش فطر نیوز، سفارت ایران در ایرلند در حسابش در شبکه مجازی ایکس با اشاره به حملات اسراییل به رفح نوشت: حمله اسراییل به رفح و ادامه نسل کشی در غزه نتیجه جایزه شورای اتحادیه اروپاست که در آخرین جلسه شورا در 17 آوریل به رژیم اسراییل اعطا شد. اتحادیه اروپا باید از دروغ گویی و همدستی با اسراییل در نسل کشی خودداری کند.

هواپیماها و تانک های اسراییلی جمعه هفته گذشته نقاط گوناگونی در نوار غزه را در هم کوبیدند و گزارش شده که دست کم 9 نفر، از جمله چهار کودک، در رفح کشته شده اند.

رسانه های فلسطینی و مقام های وزارت بهداشت حماس گفته اند که حمله اسراییل به دو آپارتمان در رفح به کشته شدن 9 تن منجر شد و چندین نفر دیگر هم در این حمله زخمی شدند.

تصاویر متعددی از پیامدهای حمله و جنازه های در کفن پیچیده قربانیان در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل چندین بار گفته که مصمم به اجرای عملیات نظامی در رفح است، جایی که بیش از یک میلیون فلسطینی در آن پناه گرفته اند.

این در حالی است که اکثر ساکنان کنونی رفح کسانی هستند که به دلیل جنگ در دیگر مناطق غزه به آنجا گریخته و در چادر زندگی می کنند. این منطقه آخرین محلی است که غیرنظامیان فلسطینی در آن پناه گرفته اند و می گویند جای دیگری برای رفتن ندارند.

پایان خبر فطر نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سفارت ایران در ایرلند: اتحادیه اروپا از همدستی با اسراییل در نسل کشی خودداری کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سفارت ایران در ایرلند: اتحادیه اروپا از همدستی با اسراییل در نسل کشی خودداری کند"، کلیک کنید.