شالیکاران جامانده برای دریافت حواله کود اقدام کنند

شالیکاران جامانده برای دریافت حواله کود اقدام کنند

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان از تامین بیش از 32 هزار تن کود شیمیایی در این استان خبر داد و گفت: تا به امروز در 57 درصد از اراضی شالیزاری استان شخم اولیه انجام شده است.

به گزارش فطر نیوز گیلان رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان از تامین بیش از 32 هزار تن کود شیمیایی در این استان خبر داد و از شالیکارانی که تاکنون نسبت به دریافت حواله کود اقدام نکرده اند، خواست با در دست داشتن قبض آبیاری و کارت ملی با مراجعه به مراکز دولتی و یا غیردولتی کشاورزی با دریافت حواله الکترونیک کود نسبت به دریافت کود از طریق کارگزارن توزیع کود در استان اقدام کنند.

صالح محمدی درگفتگو با تابناک گیلان گفت: از سهمیه قریب به 42 هزار تنی مربوط به نیمه دوم سال 1402 استان گیلان، تاکنون بیش از 32 هزار تن انواع کود شیمیایی تامین شده و از این میزان بیش از 18 هزار تن کود بین شالیکاران توزیع شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان افزود: توزیع کود از طریق 200 کارگزار بخش خصوصی و تعاونی های تولید و روستایی در استان انجام می شود.

محمدی خاطرنشان کرد: با توجه به ثبت اطلاعات کشاورزان در سامانه پهنه بندی، شالیکاران گیلانی می توانند با در دست داشتن قبض آبیاری و کارت ملی با مراجعه به مراکز دولتی و یا غیردولتی کشاورزی با دریافت حواله الکترونیک کود نسبت به دریافت کود ازته، فسفاته و پتاسه از طریق کارگزارن توزیع کود در استان اقدام کنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان در ادامه از شخم 135 هزار هکتار از اراضی شالیزاری این استان خبر داد و گفت: تا به امروز در 57 درصد از اراضی شالیزاری استان شخم اولیه انجام شده است.

محمدی یادآور شد: طی این مدت کشاورزان برای 62 هزار هکتار از اراضی خود خزانه گیری انجام داده اند.

وی با تاکید بر توجه کشاورزان به تقویم زراعی و تفاوت این تقویم برای مناطق مختلف استان خاطرنشان کرد: طبق تقویم زراعی و در راستای مدیریت بهینه آب بهترین زمان پیشنهادی احداث خزانه در فومنات و اراضی خارج از شبکه آبیاری سد سفیدرود تا 5 اردیبهشت ماه و در اراضی داخل شبکه به غیر از منطقه فومنات تا 12 اردیبهشت ماه است، همچنین شالیکاران رستم آباد تا 25 اردیبهشت فرصت دارند نسبت به احداث خزانه اقدام کنند.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شالیکاران جامانده برای دریافت حواله کود اقدام کنند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شالیکاران جامانده برای دریافت حواله کود اقدام کنند"، کلیک کنید.