شکسته شدن تابوی تولید و صادرات کاتالیست با تلاش یک شرکت دانش بنیان

شکسته شدن تابوی تولید و صادرات کاتالیست با تلاش یک شرکت دانش بنیان

در نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی مطرح شد تابوی تولید و صادرات کاتالیست با تلاش یک شرکت دانش بنیان شکست.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری فطر نیوز، وحید رضا زیدی فر در بیست و هشتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران 1403 و در حاشیه رونمایی از کاتالیست شیفت دما متوسط (MTS)، تولید شده توسط شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو که نسل جدیدی از کاتالیست های مورد استفاده در واکنش WGS محسوب می شود، خطاب به مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه در زمینه کاتالیست سازی سابقه خوبی دارید، اظهار کرد: زمانی نقطه ضعفی در حوزه کاتالیست داشتیم و آن این بود که از نظر فناوری توان ساخت کاتالیست را نداشتیم که دل آن دوران کشور های دیگر با هر کیفیتی که شده کاتالیست به ما می دادند.

وی ادامه داد:، اما به همت دوستانی مثل شما این تابو شکسته شد و در زمینه کاتالیست هم همانند باقی مواردی که شاید کشور های دیگر فکرش را نمی کردند، به فناوری خاصش دست یافتیم. این فناوری نه تنها به دست ما رسید بلکه روز به روز باب های جدیدی از آن باز شد. از این رو من آینده روشنی را برای صنعت کاتالیست در ایران چه در داخل کشور و چه خارج از کشور و در حوزه صادرات می بینیم که برای کشور برکت خواهد داشت. امیدوارم موفقیت هایتان ادامه دار باشد.

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری، افزود: کارگروه ویژه ای در خصوص سیاست گذاری نمایشگاه های خارجی در وزارت نفت داریم که در خصوص حضور شرکت های مرتبط حوزه نفت در نمایشگاه های معتبر خارجی تصمیم گیری می کند. از طرفی برخی کشور ها نیز کشور های هدف ما هستند که ممکن است تشخیص ما این باشد که ما یک نمایشگاه اختصاصی برای صنعت نفت جمهوری اسلامی در این کشور ها ایجا ایجاد کنیم. هر تصمیمی گرفته شود حتما قبلش اطلاع رسانی ویژه خواهیم داشت و از ظرفیت شرکت های دانش بنیان مثل شرکت سرو نیز در این زمینه استفاده می کنیم. 

وی گفت: اهمیت کاتالیست شیفت دما متوسط (MTS) به در خالص سازی هیدروژن است. در پالایشگاه ها و پتروشیمی ها گازی که از ریفرمر خارج می شود مخلوطی از Co و co2 و هیدروژن است و این دسته واکنش های شیفت با هدف خالص سازی هیدروژن انجام می شود. برای نخستین بار در کشور است که کاتالیست شیفت دما متوسط (MTS) تولید و رونمایی می شود. این کاتالیست در بازه دمایی بین شیفت دما بالا و شیفت دما پایین کار می کند.

بیست و هشتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران 1403 از روز چهارشنبه 19 اردیبهشت ماه در نمایشگاه بین المللی تهران برپا شده است و به مدت چهار روز تا شنبه 22 اردیبهشت ماه برقرار است. 

 

شکسته شدن تابوی تولید و صادرات کاتالیست با تلاش یک شرکت دانش بنیان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شکسته شدن تابوی تولید و صادرات کاتالیست با تلاش یک شرکت دانش بنیان" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شکسته شدن تابوی تولید و صادرات کاتالیست با تلاش یک شرکت دانش بنیان"، کلیک کنید.